| AIeXxX a întrebat:

Am inaltimea de 1.86 si 60 de kg. Is slab. Vreau sa ma antrenez dar pentru asta trebuie sa ma ingras. Ce safac? Toti zic ca.i usor insa e nu ma pot ingrasa oricat as manca
Cum sa ma ingras

6 răspunsuri:
| Crisstinayy12 a răspuns:

Lasă, nu te îndopa cu toatr mâncărurile cum zice ei pentru că nu sunt sănătoase. La tine sunt doar oase și ni exista grăsime. Mâncarea nu se depozita in grăsime, ci la tine energie sau creste. Nu e neapărat să te îngrași. Alți zic că e greu să slăbești. Dacă ești normal cu grăsime, un pic de burta, și te poți strânge de picioare că un copil normal sau supraponderal atunci poți să te îngrași și de la o ciocolata sau o sarma.

Îți recomand că dimineața să iei micul dejun, lapte cu cereale pentru că au calciu și te ajută să îți dezvolți oasele

Alte micuri de junuri sunt : pâine cu ou, ceai, pâine cu pateu, pâine prăjită cu usturoi, pâine cu dulceață, și poți mânca orice doar sa mănânci.

Apoi mănânci la școala un sandwich daca e nevoie, pui și un iaurt, sau / și o ciocolata mică / și/ sau o banana.

Apoi știi tu ce mănânci. De preferat și felul 1 și 2 și poate desert.

Sa faci și sport de preferat kik box: înot, baschet, etc.handbal.

| DomnulKat a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Mai fetita, baiatu a intrebat cum sa se ingrase, iar asta insemna si sa puna masa musculara, ce i-ai zis tu e alimentatie de copil mic si firav, daca baiatu vrea masa musculara i trebuie 6 mese pe zi care sa contina proteina, animala cat si vegetala, suplimente s-a.m.d si un antrenament la sala bine pus la punct.

Răspuns utilizator avertizat
| Golosie_Gianino_2000 a răspuns:

Menținete intr- un surplus caloric! si este imposibil sa nu te îngrasi!

| Cosmin_Dumitru_1996 a răspuns:

Încearcă să iei vitamine, ajută.

| DomnulKat a răspuns (pentru Cosmin_Dumitru_1996):

Serios? asta e un raspuns de copil mic si firav care se plictiseste.