| Gymone3 a întrebat:

am nevoie de niște sfaturi foarte serioase și rog seriozitate și cine nu stie despre ce e vorba sa stea in banca lui.
Am 1, 97 și 85 de kg și vreau sa ma apuc serios de sala, vreau sa stiu din ce alimente pot pune masa musculară și ce suplimente sa iau și ce program de masa musculară îmi recomandați?

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Vorbeste cu instructorul de la sala.

Ce intrebi tu aici dureaza cam 1 an pana faci listele. Pana vezi ce exercitii functioneaza pentru tine, ce program ti se potriveste (un program trebuie sa-l incerci 4-5 luni sa vezi daca e bun), ce combinatii de alimente ti se potrivesc, etc.

Cam 1 an si ceva dureaza, daca esti serios. ALtfel, 2-3. Abia DUPA incepe adevaratul antrenament big grin