| WayhaughtK a întrebat:

Sunt femeie am 1.69 si 70 de kg. Si vreau sa ma apuc de sala mai intai pentru a slabi, apoi pentru a pune masa musculara.
Ce sfaturi aveti pentru inceput?
Cum sa procedez?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Varsta? sa iti fac un imc sa vedem cat trebuie sa slabesti

| WayhaughtK explică (pentru RAY):

Aproape 18

| laSoledad a răspuns (pentru WayhaughtK):

La 18 ani nu esti femeie in adevaratul sens al cuvantului. Esti inca in perioada de maturizare. Pe la 25-30 incepi sa te comporti ca o femeie.

| GouDidodino a răspuns:

Nu mai mânca ca sparta

| Iulian998876 a răspuns:

Pentru început ai putea sa alergi mult pe banda, bicicleta și exerciții ușoare pentru forța cum ar fi flotări, genuflexiuni și abdomene. Trebuie sa ții și cont de alimentație (după părerea mea trebuie sa mănânci puțin și des). Incearca sa echilibrezi mesele cu multe legume iar ca gustări fructe.
Antrenamentele trebuie sa le iei treptat începând cu o ora pana ajungi aproape la 2 ore. Mult succes!