| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare big grin.
Nu stiti de ce obosesc cam repede de la alergarea de rezistenta? Tin sa mentionez ca sprint de fuga am si ii intrec pe multi dar obosesc, m-am apucat de 2 zile de fotbal.Cine ma ajuta cu cel mai bun raspuns ii dau funda.Mersi happy

4 răspunsuri:
| Voidwithin a răspuns:

Probabil pentru ca nu sti ce sa mananci inainte, cum sa respiri etc.

| Andreeac33 a răspuns:

Obosesti pentru ca nu ai rezistenta, incepe sa alergi gen jogging cate putin, si in fiecare zi putin mai mult si vei reusi, in timp, sa nu mai obosesti asa repede.Si pentru fotbal ai nevoie de rezistenta, deci apuca-te de alergat.

| happy31animation a răspuns:

Ncepe sa alergi gen jogging cate putin

| KaSS a răspuns:

Antrenamente, multe antrenamente, macar cate 2 pe zi daca vrei sa faci ceva, bineinteles conteaza si alimentatia si modul cum te refaci.