| Ionel201011 a întrebat:

am o intrebare, fac sala de 4 zile si am o durere la tendoanele de la incheietura antebratului chiar la mijloc intre antebrat si biceps, asa e normal sa ma doara cateva zile? S-a intamplat fiindca cred ca nu m-am incalzit bine

4 răspunsuri:
| Shriti a răspuns:

Da, e normal atita timp cat este suportabila si nu te impiedica la activitatile tale zilnice. Poate ca te ai fortat prea tare si ai supsuprasolicitat tendoanele, sau nu te ai incalzit inainte de a incepe exercitiile. Oricum, in citeva zile ar trebui sa treaca. Poti face o baie calda ca sa relaxezi tesuturile, sau asteapta sa treaca de la sine. Insa daca semnalezi amorteala, furnicaturi si disconfort apasator, ar fi indicat sa te duci la farmacie sa intrebi, poate te ajuta cu vreun sfat, ceva...

| Madalin01 a răspuns:

Da. e normal sa simti dureri neobisnuita deoarece ti-ai pus fizicul la treaba. dar nu uita sa iti acorzi timpul necesar corpului tau ca sa se recupereze mai ales acum ca esti incepator si durerea va disparea big grin Bafta!

| Madalin01 a răspuns:

Oh, si era sa uit. Sa iti incalzesti bine tendoanele si incheieturile big grin

| xXxGABYxXx a răspuns:

Pot sa te incalzesti tu cat vrei, dar asa este primele 10 zile cand te apuci de sala pana cand se acomodeaza muschii, nu ai facut efort fizic de mult si muschii au primit in exces prea multa forta (s-au epuizat).