| CuriosulDubios a întrebat:

As avea si eu cateva intrebari:
1) Este normal sa am incheietura de 16-16, 3 cm? Am 15 ani si 8 luni, 177 cm inaltime si 58 de kg. Am oase foarte rezistente dar cam subiti beau cate 400-500 ml de lapte in fiecare dimineata de cand ma stiu si iau 10 zile pe luna osteocare. Se mai pot ingrosa?
2) Vreau sa imi mai dezvolt pieptul si spatele sunt cam inguste asa ca am hotarat sa ma apuc de inot pana cand voi implini 16 ani si ma voi duce la sala. Este ok?
3) As dori sa stiu cum este acest program de sala:
Marti :abdomen, biceps, antebrat, spate
Joi: piept, umeri, triceps
Sambata: picioare, antebrat, abdomen
Duminica: biceps, piept, trapez
Cate 4 saptamani sala si una pauza. Nu se suprasolicita niciun muschi deci eu cred ca este bun. Astept pareri.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ala nu e proram, ala e o aberatie cu care stai 2-3 ore la sala / antrenament.

Fa maxim 2 grupe ( una mare si una mica ) sau o singura grupa mare pe antrenament si stai MAXIM 1 ora la sala.

Asta daca vrei sa obtii ceva de la sportul asta.

Biceps de 2 ori pe saptamana, si apoi va mirati de ce aveti bicepsii MICI rolling on the floor

| CuriosulDubios explică (pentru Cosmin86):

Mi l-a dat unu dar daca tu zici ca nu e bun imi poti zice altul?

| Cosmin86 a răspuns (pentru CuriosulDubios):

4 sau 5 zile pe sapt?

| cozmalau a răspuns:

Nu incerca asa program ca nu e bun de nimic!