| spidy a întrebat:

am o mica-mare dilemahappy multi spun ca daca faci repetari putine cu greutate mare (ex: 5 repetari cu 80kg, la piept) cresti in forta...multi zic ca super-seriile te pompeaza si te ajuta sa cresti in volum.astazi am incercat si eu un astfel de antrenament la piept:
am facut super serie :la banca dreapta
40kg (14 repetari)
35kg (12 rep.)
30kg (10. rep)
25kg(10rep.) dupa o super serie din asta te sparge (scuzati expresia).bun am repetat aceasta super serie de 2ori la fiecare aparat drept-inclinat-declinat. apoi am mai bagat la scripeti si fluturari 2 si 2 serii la fiecare, vreau sa spun ca am obtinut o pompare super buna! astept pareri daca e bun antrenamentul si daca superseriile te ajuta sa cresti in masa!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Adica nici macar nu ai dreptul sa conduci o masina. Exact cum spuneam, copil.

Dar totusi, la 16 ani STII SA CITESTI, nu? Ia uita-te aici :
http://www.getfit.ro/......serie.html

Citez : "1. Forta- 2-6 repetari"

Cu ocazia asta mai inveti si tu ceva nou, domnule care abia ai buletin :)

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai tu sa ne spui. Fa 4-5 luni fiecare tip de antrenament si compara rezultatele.

| AndyMkd a răspuns:

Te prea incarci de exercitii si la un moment dat muschii o sa cedeze si nu o sa mai poti deschide nici un borcan...iti sugerez greutati mici si rep. multe (15 pe tura sa zicem si rep de vreo 4 5 ori si o sa iti intaresti masa musculara multi mai usorwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndyMkd):

Serios? ii recomanzi rep. multe pentru masa musculara?

esti doar un COPIL MIC, nu?

| AndyMkd a răspuns (pentru Cosmin86):

Frate eu ii spuneam opinia meawinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndyMkd):

Opinia ta e aiurea

daca nu stii NIMIC, nu mai comenta

| AndyMkd a răspuns (pentru Cosmin86):

Da care e problema ta.ce te-ai sculat tu asa dintr-o data sa te bagi...asta e un site in care lumea isi exprima opinia happy frate daca nu iti convine ce am zis tine pentru tine happy ok?(good luck )

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndyMkd):

Adica toti copiii mici si firavi, complet paraleli, isi expun parerile lor, am inteles happy

| AndyMkd a răspuns (pentru Cosmin86):

Am 16 nu cred ca is chiar asa copil oh go on

| Cosmin86 a răspuns (pentru AndyMkd):

Adica nici macar nu ai dreptul sa conduci o masina. Exact cum spuneam, copil.

Dar totusi, la 16 ani STII SA CITESTI, nu? Ia uita-te aici :
http://www.getfit.ro/......serie.html

Citez : "1. Forta- 2-6 repetari"

Cu ocazia asta mai inveti si tu ceva nou, domnule care abia ai buletin :)