| Stefan_Iosif_1998 a întrebat:

Salut tpu..Am o problema, am o minge de fotbal.dar valva prin care o umflu nu mai este in gaurica aia..deci nu mai pot sa o umflu. mingea nu este tăiată sau ceva..doar s-a sucit camera..idei cum pot gasi valva sa o pot umple?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca valva este inauntrul mingii, poti duce mingea la un atelier de vulcanizare pentru reparare.
Daca s-a pierdut valva, atunci trebuie sa gasesti o alta valva (de exemplu de la o alta minge sparta) cu care sa duci mingea la vulcanizare.