| wwkong1 a întrebat:

Salut TPU,am o singură întrebare simplă,eu am o bicicletă VELORS cu niște suspensii față, a apăsat de vreo 3 ori cu putere pe suspensie și se duce câte trei sferturi în jos, s-ar putea întâmpla ceva cu suspensiile?

1 răspuns:
| z99fun a răspuns:

Suspensiile se useaza in timp chiar si daca nu folosesti bicicleta. Ar fi bine sa le duci bicicleta la un atelier pentru biciclete, posibil sa le unga cu ulei special, e un ulei fin pentru suspensii, sau sa le inlocuiasca daca problema prezinta un risc mare la siguranta ta in mers.