| Gaciu_Veniamin_Andrei_1997 a întrebat:

Daca pun pe masina suspensii reglabile, imi pot ridica garda la sol mai mult decat la suspensiile noramale? Sau sunt doar pentru a putea micsora garda la sol? Multumesc

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Reglabilele in general ofera arcuri si telescoape mai dure, deci mai sport. Se gasesc kit-uri care pot ridica masina mai mult decat e cu suspensia originala, dar nu garantez ca vei gasi.
Daca urmaresti inaltarea masinii, nu transformarea in masina de curse, cumpara un kit de inaltatoare, e mult mai ieftin.

| AlexNycusor a răspuns:

Automat o poti regla. o poti lasa la sol sau sau ridica cat iti permite. idea este k trebuie sa.ti dai mereu rotile jos cand le reglezi. sau o varianta ar fi perne de aer cu un compresor. asta este mult mai usor de reglat. succes