| Adytza551 a întrebat:

Salut TPU,,
Am si eu o intrebare
Dupa ce trag de fiare am un corp foarte frumos toti muschii se umfla pectorali sunt mari ...etc
Dar dupa 2 ore se trag a-si vrea sa stiu daca exista cv ca muschii dupa tras sa ramana tot asa de umflati
va multumesc anticipat love struck

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Nu exista ceva ca muschii sa ramana asa.

Muschii atunci cand tragi de fiare se umplu cu sange, pentru cresterea oxigenarii acestora si efectuarea exercitiului.

Atunci cand termini totul revine la normal, nu mai faci efort sangele se redistribuie in mod normal.

DAR, in timpul efortului in muschi se produc niste microfisuri. IN timpul odihnei muschiul se reface din proteine si in timp va creste daca ii asiguri o cantitate suficienta de proteine si calorii.

Deci ceea ce vezi tu la sala nu este de fapt o crestere musculara este mai mult o iluzie ca sa ii zic asa. Cresterea se face in timp nu peste noapte.

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Poti oricand sa iei steroizi (dar nu recomand, poate te imbolnavesti de ceva). Incearca sa iei niste proteine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum, sangele circula mai repede prin muschi cand faci efort...doar daca bagi prostii...

| ChR a răspuns:

Cat de idiot esti, nu tu anatomie, nu tu etica de munca, nu tu bun simt, common sense. Cum pana mea sa nu realizezi logic prin observarea unor elemente ce se modifica cand te antrenezi ca ala e sangele care circula si umple muschiul, si dupa treaba se redistribuie uniform in corp. Cum? Cum? ai 8 ani? Cum poti fii asa ignorant? Bagami-as in ea de planeta.

| NapoJR a răspuns:

Deci daca vrei ca sa se unfle muschii pe tine ia proteine si sa faci sala in fiecare zi intr-o luna o sa arati diferit

| Cosmin86 a răspuns (pentru NapoJR):

Habar n-ai ce sunt proteinele, nu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru NapoJR):

Hai mah copil mic, nu ne explici tu cum cu proteine te faci intr-o luna? laughing

NIci intr-un an nu prea te faci, dar totusi, copil mic, explica-ne cu luna aia cum e laughing