| Nistor_Razvan_1995 a întrebat:

Care este diferenta dintre mixt si dublu mixt la tennis - dublu? mersi

Răspuns Câştigător
| pcris a răspuns:

Mixt ar insemna o partida intre un baiat si o fata. Dublu mixt, intre doua echipe formate fiecare din cate un baiat si o fata.

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Pai,mixt, este cand joaca un ''normal'' cu un ''hermafrodit'' si, dublu mixt, cand joaca doi ''hermafroditi'' intre ei. sper ca ti-am fost de folos. funda? rolling on the floor

| noktambul a răspuns:

Tu ce prostii debitezi aicea? Ce e aia "mixt"si "dublu mixt"? Ai urmarit vreodata vreun turneu de tenis? Daca "da" intrebarea ta e fara obiect. Pune-ti mintea ta aia mica a ta la lucru happy Succes in gandire iti doresc!