| Ionut111117 a întrebat:

Ce pot face la sala de fitness ca sa pot slabi? La ce aparate trebuie sa lucrez?

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

La oricare, important e sa faci miscare. De fapt, mai important este sa fii in deficit caloric, deci vezi ce si cat mananci (nu te uita la gramaj ci la kilocalorii).

| Kerre a răspuns:

Factorul care influentiaza procesul de slabire este deficitul caloric. Daca vei face exercitii la sala si esti intr-un surplus caloric nu vei slabi. In momentul in care mananci mai putin de cat corpul tau foloseste atunci va folosi grasimea pe post de energie pentru a sustine activitatile fizice. Sfatul meu este sa iti calculezi necesarul caloric pentru mentinere (gasesti multe calculatoare pe net pentru asa ceva) si scade aproximativ 400 calori.

| SantalPorcocale a răspuns:

Degeaba ''lucrezi'' daca nu mananci ce trebuie si cat trebuie

| Raduruxandra a răspuns:

Daca vrei sa slabesti mai repede, poti incerca cateva antrenamente de xbody. Un antrenament de 20 de minute, de xbody sunt echivalentul a 5-6 ore de antrenament intensiv. Iti recomand cu incredere www.tome.ro Bafta!