| alexionut98 a întrebat:

daca fac exercitii pentru trapez cu haltera de 13 kg imi poate opri cresterea?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

NU happy
Eu la 17 ani lucram cu gantere de 17.5, pe fiecare mana. Si am crescut ok.

Relaxeaza-te mah, cand o sa impingi de la 80 de kg in sus, atunci poate mai e cazul laughing

10 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Depinde de organismul fiecăruia şi eu fac sală, nu îţi opreşte creşterea dacă nu tragi cu greutăţi exagerate de mari şi nu faci greutăti cu umerii. Trebuie să soliciţi doar 70% din corpul tău... pentru că la vârsta ta (presupun că eşti din 98) nu e bine să faci cu greutăţi mari, fă cu alea mai mici să pui masă musculară dar să simţi că faci ceva.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Evolution):

Arata si mie un articol care sustine aberatia ta cu 70 % sau de unde ai luat cifra aia

| alexionut98 explică:

Am facut asta seara ridicari cu haltera pana la piept si ridicari cu haltera din zona lombara pana in trapez e prea tarziu acum sa mai cresc?

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexionut98):

Aoleu, crezi ca ce faci intr-o seara iti opreste cresterea? Poate daca faci cativa ani sau iti rupi ceva laughing

Stai mah linistit

| alexionut98 explică (pentru Cosmin86):

Dar greutatea halterei nu e prea mare nu?

| alexionut98 explică (pentru Cosmin86):

Ok mersi mult

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexionut98):

NU happy
Eu la 17 ani lucram cu gantere de 17.5, pe fiecare mana. Si am crescut ok.

Relaxeaza-te mah, cand o sa impingi de la 80 de kg in sus, atunci poate mai e cazul laughing

| ValyComan a răspuns:

Da, eu din câte știu, exercițiile pentru trapez opresc creșterea. Deci, mai bine nu!

| Luu2000 a răspuns:

Cu o haltera asa usoara nu.ai grija sa nu ridici haltere pe care stii ca nu le prea poti ridica ca te poti accidenta si nu vei mai creste. funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Luu2000):

E stupid sa adaugi "funda?" dupa un raspuns, doar copiii mici si retardati fac asta

| denis078 a răspuns:

Da