| anonimxzxzxzxz a întrebat:

de ceva timp (3-4) luni am inceput sa fac exercitii acasa pentru abdomen, brate, piept, picioare(fiind cam prea slab), si a inceput sa fie putin vizibil la piept, si la abdomen, in schimb am o problema, se vad muschii abdominali putin(patratelele), dar am observat ca am 2 intr-o parte si inca una in cealalta parte, si nu prea vad bine acea linie, care desparte cei 2 muschi abdominali, este ca si cum as avea 3 patratele, o linie se vede dar e foarte mica, nu stiu. credeti ca din nastere mai putine seturi de muschi abdominalilaughing, chiar sunt putin ingrijorat, daca voi ajunge sa am patratele sa se vada sa fiu un ciudat cu 3 patratele, sau 5 daca imi apar si cele 2 de jos. Ms!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu nu inteleg, la ce-ti folosesc patratelele alea?
Eu cred ca ar trebui sa te focusezi pe mancat sanatos si facut un sport sa te dezvolti frumos si armonios, ca patratelele alea nu sunt decat in capul baiteilor, fetele nu-s interesate de asta si nici ceilalti adulti. In plus, nu umblii in pielea goala pe strada!
Cat privesc seturile de muschi, nu, nu poti sa ai mai putin, doar ca al 4-lea la care te referi tu, a fost lucrat mai putin decat ceilalti si de aceea nu este vizibil inca.

| anonimxzxzxzxz explică (pentru Violleta2022):

Nu cred ca ai citit bine intrebarea happy Eu nu am spus ca vreau patratele, am zis doar ca sunt slab si de aceea fac sport, ca sa ma mai maresc putin, ce am spus a fost ca pieptul si muschii abdominali au inceput sa fie mai proeminenti dar am observat ca "patratelele" nu se vad cum am vazut la altii, asta am spus, nu am spus ca vreau "patratele" Si chiar si asa "DoamnaAlba" nu am nevoie de lectii de viata de la tine, sa-mi spui tu mie ca fetelor nu le pasa de patratele si chestii infantile de genul asta, am pus o intrebare strict despre corpul meu. Puteai sa scrii numai ultima fraza si era foarte okay... Si nu e nevoie sa vorbesti cu mine ca un copil de 15 ani, am 25 totusi sunt constient de tot ce ai scris acolo.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonimxzxzxzxz):

Dupa cat interes acorzi "patratelelor", as spune ca nu ai mai mult de 15-16 ani.
Am totusi pretentie de la tine, daca ai 25 de ani, ar trebui sa stii ca, nu pot lipsii anumiti muschi din corpul uman, doar ca nu sunt vizibili din motive clare de... nelucrat pe ei.

| anonimxzxzxzxz explică (pentru Violleta2022):

Aveam interes sa nu fiu anormal, atat. laughing si cand am spus ca am mai putine seturi de muschi abdominali am ras. deci era ca o gluma. happy, si asa este se vad 2 in dreapta bine si in cealalte parte mai putin

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonimxzxzxzxz):

Nu am spus ca esti anormal si am sa-ti explic de ce, imediat.
Depinzand de cum suntem dreptaci sau stangaci, suntem tentati sa facem lucurile mai bine si mai intens cu acea mana.
In cazul tau, este posibil sa fii lucrat mai intes partea aceea cu muschii mai proemineti si mai putin cealalta.
Fiind constient de asta, acum poti lucra partea mai putin dezvoltata.

As vrea totusi sa-ti explic, prezenta patratelelor nu va impresiona niciodata o fata desteapta, care va cauta intotdeauna unul cu creier, ca sa ar putea sa-si caute un taietor de lemne, care-i plin de muschi si arata fantastic. Dar acum depinde de tine, ce fete targhetezi tu, cele cu creier sau cele fara sau poate baieti...
Ma rog, orientarea ta sexuala este o decizie prea personala ca sa-mi bag eu nasul.

| Staind a răspuns:

Daca aveai mai putine...cred ca aflai pana acum.

| DovleacTurbat a răspuns:

Gena abdominala nu e la toti perfecta. Sunt multi sportivi de top cu "abdomenu-n colturi" laughing. Nu ai nicio problema din nastere, antreneaza-te in continuare. In timp vor deveni din ce in ce mai vizibili si vei vedea exact ce si cum sta treaba happy.

| AndreiWeisz a răspuns:

Muscii drepti abdominali sunt la fel la toti laughing Acum genetica ta, felul in care este dispusa grasimea etc poate sa afecteze aspectul fizic.