| Duckey a întrebat:

De ceva timp ma duc la sala, si vreau sa stiu ce sa mananc sa imi creasca muschii? FUNDA!

10 răspunsuri:
| FitMonkey a răspuns:

Trebuie sa ai cel putin 4-5 mese pe zi
8 ore de somn
mesele bogate in proteine si carbohidranci adica carne oua branza lactate orez cartofi mazare etc. bafta

| Vio199 a răspuns:

Nu cred ca te-ai formulat oke...nu exista o anumita mancare ce sa-ti faca muschii sa creasca:-|. exista doar "sa mananci mai putin" si "mult sport si forta" atunci muschii tai se tot contracta si cresc. Daca reidici greutati, abdomene si din astea la fiare alea iti fac muschii sa creasca nu mancarealaughing

| Duckey explică (pentru Vio199):

Depinde si ce mananciwinking

| Vio199 a răspuns (pentru Duckey):

Nu...straight face....doar nu bea suc acidulat ca iti face burta, nu paine, nu grasimi.Varami-o e la box cat mai multa miscare si sport l-au facut la 1.78m sa aiba 63 km un abdomen cu 4 straturi de patratzele si la brat are 45cm, si nu mananca nimic special ochiuri dimineata carne ce apuca ca mai mult face sport si nu prea apuca acum e la nationale la boxlove struck

| FitMonkey a răspuns (pentru Vio199):

La sala mancarea face totul, daca nu mananci ce trebuie nu faci aproape nimic.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vio199):

Oho, exista mancare speciala pentru muschi, e mult mai important decat exercitiile.

Muschii cresc STRICT de la mancare, NU DE LA EXERCITII. La exercitii au loc micro-rupturi de fibre care se refac in zilele de pauza ( si atunci cresc muschii ), si CU CE crezi ca se refac, cu aer? Cu nutrienti.

Trebuie sa mananci din ce in ce mai mult, ca sa progresezi, cu 3 mese pe zi o sa te plafonezi imediat.

Mai documneteaza-te.

Alimente pentru muschi = proteine = carne, peste, branza, oua, lactate.

| ChR a răspuns (pentru Vio199):

Tu si varutu sunteti paraleli

| booy a răspuns:

Mananca multa carne si oua.

| cosmin66 a răspuns:

Ai dreptate trebuie sa si mananci pentru a pune grasime pe tine altfel din ce sa creasca muschiul, dar sa stii ca ai nevoie de asemnea de fructe si legume.

| Cosmin86 a răspuns (pentru cosmin66):

Muschii cresc din grasime? laughing

Hai mai, tu chiar nu stii anatomie deloc?