| Bewaree a întrebat:

Deci, peste 3 luni fac 15 ani. Cum as putea sa cresc in inaltime mai mult? Am 1.74 si practic sport. Ce alte metode de crescut as putea sa mai aplic?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Inaltimea la care ajunge o persoana este influentata in proportie de 60-80% de factori genetici (pe care nu-i poti controla), si in proportie de 20-40% de alti factori dintre care cel mai important este nutritia.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai de ce sa mai cresti, daca as fi in locul tau as fi foarte multumit de inaltimea pe care o am si mi-as dori doar sa nu ma fac cat o girafa. Eu in mai putin de doua saptamani implinesc 18 ani si am 1.67 inaltime da` tu la 15 ca ai 1.74 laughing

| millar a răspuns:

Esti destul de inalt cat vrei sa mai cresti? eu peste 11 zile fac 15 ani si am 1, 50 ( sunt fata )

| Nicolae_Cosmin_1995 a răspuns:

Fa baschet si handbal, poti sa te inalti de la aceste sporturi