| MRS005 a întrebat:

este bun acest program de sala pentru masa musculara: Luni:piept,triceps
Marti:spate,biceps
Miercuri:umeri,trapez
Joi:piept,triceps
vineri:Spate, biceps

16 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Evident ca NU.

E bun daca vrei sa ramai firav.

| FitnessTrainer a răspuns:

Nu. Antreneaza fiecare grupa musculara o singura data pe saptamana.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru FitnessTrainer):

Toata lumea zice asta, un singur antrenament, mischiul are nevoie de odihna, il supraantrenezi, bla bla. eu fac umeri de 2 ori pe saptamana si ma simt perfect. cred ca e mai important de cum te simti tu

| FitnessTrainer a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Si eu antrenez cateodata unele grupe de 2 ori pe saptamana (rar), dar tie ti se pare ok sa faca luni-piept triceps, joi-piept triceps, luni iar piept, triceps? sau spate=biceps? El e incepator. Fii sigur ca se supraantreneaza.

| MRS005 explică (pentru FitnessTrainer):

Fac sala de 2 ani nu sunt incepator

| FitnessTrainer a răspuns (pentru MRS005):

Si dupa doi ani de sala nu-ti dai seama ca antrenamentul asta nu e bun?
Incearca:
Luni-Piept, biceps
Marti-Picioare
Miercuri-Pauza
Joi-Spate, trapez
Vineri-Triceps, umeri

| Cosmin86 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Pai da, umeri. dar toate grupele de 2 ori/ sapt? Mai ales ca unele participa la antr altora?

O singura grupa de 2 ori pe sapt e ok, hai maxim 2 grupe... dar toate? happy

| dyk3yy a răspuns:

Nu ai picioare? Sau esti cocalar?

| dyk3yy a răspuns:

Sunt o multime de programe bune de antrenament. Eu deocamdata il fac pe asta, si am rezultate bune cu el :

sambata: biceps, triceps
luni: umeri, antebrat
marti: picioare
miercuri:piept, abdomen
joi: spate, trapez
vineri si duminica am pauza. Dar dupa ceva timp oricum o sa il schimb.

| aninominatus a răspuns:

Cred ca e prea mult toate de o data, dar nici in fiecare zi nu este mai bine pentru ca iti fortezi prea mult muschii. Poti incerca o zi da o zi nu( ex: Luni:piept, triceps, spate. Marti : Liber. Miercuri biceps, umeri, trapez. Joi: Liber. Vineri: o iei de la inceput). Sa nu uiti de incalzire. Sper ca ti-am fost de folos!

| PrunaPătrată a răspuns (pentru aninominatus):

Programul asta e cel mai haotic si nefunctionabil program sa zic asa. Unde naiba ai mai vazut tu piept, triceps si spate intr-o singura zi? Opreste-te din a mai da sfaturi!

| aninominatus a răspuns (pentru PrunaPătrată):

Am dat un examplu! Sa faca ce vrea! laughing

| PrunaPătrată a răspuns (pentru aninominatus):

Pai omule, gandeste-te ca poate se ia dupa tine si face piept triceps si spate intr-o zi si daca face asa tu in loc sa-l ajuti ii faci rau.Cand dai un sfat cuiva asigura-te ca e valid 100%.

| aninominatus a răspuns (pentru PrunaPătrată):

Pai frate! Ma bucar ca ai comentat,(poate se ia dupa mine), dar nu mi se pare ca ar trebui sa continuam conversatia! Pace?

| ionutunited a răspuns:

Daca ai si alergare in aer liber intre aceste programe da e bun

| DeeJayS1L3nT a răspuns:

Nu e bun.
Incearca asta:
Luni-Piept
Marti-Spate, Abdomen
Miercuri-Picioare (ziua mea preferata)
Joi-Bicept, Triceps
Vineri-Umeri Trapez
Iti zic ca e unul dintre cele mai bune programetongue
Conteaza si cum faci exercitiile frate, chiar daca faci tu sala de 2 ani big grin
Iti urez bafta si sa ajungi ca un urs.