| Cercea_Raol_Cosmin_1994 a întrebat:

Fac K-1 si am vanatai la şoldul din partea dreapta si cel din partea stanga de la middle-kickuri de la antrenament. E normal? Ar trebui sa nu ma mai lovesc acolo? big grin

Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

Salut, in opinia mea fa o pauza de la loviturile aplicate in zonele cu vanatai. Cand esti vanat se rup niste vase de sange mici, numite capilare, nu e grav dar cand sunt repetate vanataile in aceleasi zone sau cand peste o vanataie sunt aplicate lovituri poate fi riscant.
Iti ofer si un articol, http://www.csid.ro/semne-si-simptome/echimoza-11237031/

Pe viitor consulta un ortoped bun ori un medic sportiv. Bafta!