| TheGrooveStreet a întrebat:

Intrebare pentru baietii de la sala happy.

Cum vi se pare programul asta:
- Luni : Piept
- Marti : Spate
-Miercuri: Umeri si Trapez
-Joi: Brate (Biceps + Triceps + o data la 2 saptamani mai bag antebrat)
-Vineritongueicioare

Am 16 ani si sunt in a 4-a luna de sala. Am crescut de la 58kg la 66kg cu urmatorul program
Lunitongueiept
Marti:brate
Miercuri:spate
Joi:umeri si trapez
vineri picioare

L-am schimbat deoarece multa lume mi-a zis ca grupele sunt aiurea. ca nu se baga brate dupa piept etc.

Cum vi se pare programul nou?

4 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Presupun ca esti ecto...in acest caz conform rezultatelor poti sa adaugi triceps luni si biceps miercuri lasand Marti zi de pauza si ramanand pe programul vechi care a fost foarte bun si recomandat pentru inceput.

| Evolution a răspuns:

Eu am avut aşa :
Luni: Piept

Miercuri : Spate

vineri: brate

Eu faceam dupa fiecare exercitii abdomene, faceam si acasa gimnastica.

Faci ceea ce simti, eu picioare nu faceam deloc pentru ca practicam si ciclism de aia ma duceam si de 3 ori pe saptamana la sala si nu aveam nevoie ca deja faceam picioare.
E bun programul tau happy

| RAY a răspuns:

Mare grija la coloana ca e foarte fragila si daca se rupe adio sport ramai paralizat pe viata, acuma referitor la muschi nu-i nimic aiurea sfatul meu fa si cardio muschi se hranesc cu oxigen si proteine oferale hrana apoi sport, eu fac programul asta bine acasa na nu-i ceva dar de cici sa fac ceva, sa ai grija de coloana mare grija si pe picioare poti face intindere sau rupere daca obosesti lasa totul ea pauza cateva zile nu te forta http://postimg.org/image/a9kwvtpr3/

| MrLoveLife a răspuns:

E destul de bun programul tau.Sa inteleg ca esti incepator.Dar nu ai zi pauza intre antrenamente si asta nu e deloc bine.Muschii cresc cand sunt in repaus nu cand ii suprasolicitzi.Fa-l asa:
Luni : Piept

- Marti : Spate

-joi: Umeri si Trapez

-Vineri: Brate (Biceps + Triceps + o data la 2 saptamani mai bag antebrat)

-Duminica:picioare