| AdyTza73 a întrebat:

(Scuzati categoria)
Fac sala de 2 luni si as vrea sa iau niste proteine pe nume Milk&Egg, ce parere aveti despre ele? (Raspundeti va rog doar cei care stiu)
Daca stiti alte proteine FARA ADAOS DE GRASIME puteti sa-mi spuneti.
Dau FUNDAcelui care in opinia mea m-a ajutat!

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Pai alora le zice concentrate proteice. nu mai confunda "proteine" cu "suplimente nutritive". incetati sa faceti prostia asta ca astia care stim ceva (eu, cosmin, antrenorfitness, goldenboy97) facem spume la "proteine" si mai bagi si grasime.

ok, cu asta rezolvata. eu nu as lua milk and egg. as lua ceva pe zer (whey). vezi si tu intre gold whey standard ON, 100% whey scitec, syntha-6 (produsul nou) BSN si mai sunt atatea alte firme mai ieftine. astea de mai sus sunt cele mai bune raport calitate/pret

13 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ce treaba au proteinele si grasimea? ca gainerele contin carbohidrati multi, nicidecum grasimi.

ce inaltime/greutate ai tu? daca ai cu peste 10 kg sub limita inaltimii (gen la 180 cm ai 70 kg sau mai putin) nu ai ce cauta la concentrate proteice. ca esti prea slab sa faca ceva.

milk&egg are absorbtie lenta. ala e bun dimineata pe burta goala sa se digere incet pe de-a lungul a mai multe ore si seara inainte de culcare. daca vrei ceva dupa antrenament alege ceva whey (zer) cu absorbtie rapida.

| AdyTza73 explică (pentru JohnnyBi):

Am in jur de 170 si 73 de kg. Caut niste proteine care sa cresc in masa si sa nu depun grasime pe corp, adica proteinele pe care o sa le iau nu trebuie sa contina carbohidrati.

| AdyTza73 explică (pentru JohnnyBi):

Cred ca o sa iau gold whey standard ON, dar de la ce producator? pro nutrition? sau daca stii altul mai bun zi-mi, te rog.

| JohnnyBi a răspuns (pentru AdyTza73):

Aaaa...ON? gen exista 1 singur gold whey standard pe pe piata. este de 9 ani votat ca cel mai bun supliment la categoria concentrate proteice. si ON este firma producatoare

| Cosmin86 a răspuns (pentru AdyTza73):

ON e producatorul ma

cum naiba sa fie pro nutrition cel mai bun din lume, cand produsele lor nu sunt nici macar in primele 10 laughing

| AntrenorFitness a răspuns (pentru AdyTza73):

Intra pe link-ul asta http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Standard-2-27-kg/
ON => Optimum Nutrition (firma)
100% Whey gold standard => concentratul proteic (numele produsului)

| AdyTza73 explică (pentru AntrenorFitness):

Mersi. happy

| JohnnyBi a răspuns (pentru AdyTza73):

Pai alora le zice concentrate proteice. nu mai confunda "proteine" cu "suplimente nutritive". incetati sa faceti prostia asta ca astia care stim ceva (eu, cosmin, antrenorfitness, goldenboy97) facem spume la "proteine" si mai bagi si grasime.

ok, cu asta rezolvata. eu nu as lua milk and egg. as lua ceva pe zer (whey). vezi si tu intre gold whey standard ON, 100% whey scitec, syntha-6 (produsul nou) BSN si mai sunt atatea alte firme mai ieftine. astea de mai sus sunt cele mai bune raport calitate/pret

| RAY a răspuns:

Incerca zer proteina 90 la suta

| AntrenorFitness a răspuns:

Milk&Egg este o proteina din surse de lapte, cel mai probabil caseina care-i mai ieftina si proteina de lapte, nicidecum zerul care e foarte scump si albus de ou. Are timp de eliberare mediu-lent.
Evident, cunoastem mult mai multe proteine "fara adaos de grasimi" cum ar fi whey gold standard, de 9 ani locul 1 in lume http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Standard-2-27-kg/, elite whey de la dymatize, ISO-100, izolat de zer fara nici un gram de grasime, si alte proteine gen Combat http://www.megaproteine.ro/Proteine/MusclePharm-Combat-Powder-1-8kg/ care au mai multe surse de proteina pe langa cea din zer de lapte si au timp de eliberare lent, mediu si rapid.
Acestea sunt branduri internationale, de renume si au un pret ridicat. Gasesti si produse mai ieftine de la redis, natural plus, pro nutrition, olimp etc. La preturi mai mici, dar si de o calitate mai inferioara.
http://www.despreculturism.ro/concentratele-proteice.html

| AdyTza73 explică (pentru AntrenorFitness):

Deci sa inteleg ca, cu "on 100 whey gold standard" pot creste mai rapid in masa, fara a depune grasime (carbohidrati)... banuiesc ca aceste proteine le produc mai multi producatori. de la care sa iau?

| NDC12 a răspuns:

Milk&EGG e o proteina cu absorbtie lenta care se ia seara inainte de culcare, deci in nici un caz dupa antrenament, dupa antrenament ai nevoie de o proteina cu absorbtie rapida ( 100% Whey gold standard de la ON, www.megaproteine.ro ).

Daca tu vrei o proteina cu absorbtie lenta care sa o iei seara inainte de culcare o poti lua, dar daca vrei dupa antrenament ai nevoie de altceva.

| Alinaka a răspuns:

Ce spui de asta https://www.culturism.net/......-3-kg.html whey cold standart, este de steluta?

| TheKing98 a răspuns:

Http://www.megaproteine.ro/ Sper sa-ti placa