| Alexsad9711 a întrebat:

Stiu ca febra musculara este un semn bun deoarece ai adus muschiul la limita si prin hrana si odihna el creste.Dar eu fac antrenament 5 zile pe saptamana grupe diferite si nu fac frbra musculara asta inseamna ca nu fac corect trebuie sa fac de fiecare data febra cand ma antrenez >? Dau FUNDA big grin

10 răspunsuri:
| RaulGonzzalles a răspuns:

Poti sa maresti nr de exerciti care il faci la antrenament, deoarece muschi tai sau obisnuit cu nr ce il faci pana acuma dar asta nu inseamna ca o sa faci neaparat febra musculara!

| th3end a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa faci febra:
exista doua tipuri de antrenamente:
-antrenamente cu greutati acceptabile si repetari multe
-antrenamtente cu greutati mari si repetari putine
Prima varianta este pentru modelare iar este putin probabil sa faci febra iar cea de-a 2 a pentru forta
In cazul tau probabil esti obisnuit cu un asemenea efort sau pur si simplu nu fortezi muschii indeajuns incat sa faci febra

| Azian a răspuns:

Nu e neaparat sa faci febra musculara dupa fiecare antrenament! Insa ca sa fii sigur ca nu muncesti degeaba in sala, exercitile pe care le faci trebuie sa fie cat se poate de corecte si mai multe cu putinta! Cresti greutatea periodic! Nu incerca sa fentezi la nici un exercitiu, daca faci asta o treaca zilele si iti dai seama ca faci degeaba! Ca sa faci febre de fiecare data trebuie sa folosesti greutati la limita puterilor tale si repetari in medie intre 8-12, depinde de exercitiu! Dar nu fenta, te fentezi pe tine si tu ai de pierdut! Cauta mai multe pe google despre alimentatie si despre exerciti! Eu unul am febra aproape in fiecare zi! MegaProteine este un site de incredere unde vei gasi tot ce iti este necesar si explicarea in detalii a exercitilor!

| Smo3keWeeD a răspuns:

Nu trebuie sa faci febra dupa fiecare antrenament. Febra musculara este un semn rau.rau in sensul ca atunci muschiul nu mai poate rezista mult, adica cand e extenuat.asta inseamna cand duci muschiul la limita. funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Smo3keWeeD):

"Febra musculara este un semn rau", serios? apuca-te de sah.

Si nu mai cersi funda, e PENBIIL sa adaugi "funda?" dupa un raspuns

| Smo3keWeeD a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca tu nu intelegi, asta e treaba ta.Am specificat rau in sensul ca muschiul e foarte extenuat mai inteligentule... apropo, eu joc sah de cele mai multe ori de placere.Asa ca mai taci d**cu ca la cat esti de prost, nu mai dai in gropi, gropile dau in tine.

| GrigMatei a răspuns (pentru Smo3keWeeD):

"Buna! Am dat la laba de curand pe site-ul Omegle la sectiunea unmoderated si nu am 18 ani.Am primit ban dar...Nu stiu mi-e frica sa nu se intample cv sa se dea la stiri....ma puteti ajuta?"

Asta e scrisa de tine.....sa vada si lumea ce fel de om esti. In locul tau imi aruncam pc-ul pe fereastra si ma spanzuram.

| Alexsad9711 explică (pentru GrigMatei):

Pai ba, vezi ca esti prost ba da prost atat de prost cum n-a mai fost.Ce raspuns mi-ai dat tu la intrebarea mea aaa? Crezi ca pe mine ma intereseaza ce a scris baiatu de mai sus pe nu stiu eu ce site? Trebuia sa-i spui ce a scris chiar la intrebarea mea retardatule ce esti!

| GrigMatei a răspuns (pentru Alexsad9711):

Ai tupeu sa-mi zici asta in fata ma retardatule? Ne dam intalnire? ce spui?

| Dany3lx10 a răspuns:

Nu-i adevarat ce spui tu alex, febra musculara faci numai atunci cand muschiul este extenuat, dar tu pentru ca te antrenzi mult muschiul tau a ajuns mai puternci si va trebui sa muncesti foarte mult ca sa il extenuezi! oricum nu e neaprata sa faci febra musculara, muschiul creste atunci cand iti faci corect exercitiile, si este hranit bine