| CoRrUpT3D a întrebat:

Vreau sa imi cumpar proteine dar nu stiu ce sa aleg.
Ma gandeam la : http://www.4fit.ro/product/creatine-xplode-500g sau http://www.4fit.ro/product/essential-platinum-100-whey-9 07g.
Am inteles ca, creatina nu este proteina dar nu stiu daca este adevarat sau mai am auzit ca mareste decat muschii bratelor nu muschii din tot corpu.
Deci nu stiu ce sa aleg ma puteti ajuta bugetul maxim este de 150 lei.
Eu am 174 si greutate 59 kg :(( stiu sunt slab dar mananc nu stiu de ce nu ma ingras in fine puteti sa imi dati un link cu proteinele cele mai bune pentru mine incadrate in 150 lei!
DAU FUNDA!

1 răspuns:
| immortalfaith a răspuns:

Creatina nu te ajuta prea mult, stocheaza mai multa apa in muschi, iti umfla muschii si mareste forta (foarte putin)
Proteinele nu te ajuta prea mult pentru ca esti cam slabut, mai multa nevoie ai de carbohidrati
Cu 150 de lei nu prea ai ce face, mai bine tine te de sala (3 zile pe saptamana, nu sta mai mult de o ora ~ piept picioare si spate) si cumpara ti banane, iaurt, nuci, orez, piept de pui
O sa te ingrasi in timp, nu te grabi ca n o sa se vada nimic intr o luna de suplimente
Ai putea sa ti iei serious mass (gainer) cand mai strangi bani si iei cateva luni