| Alx_Alex_1997_iSTs a întrebat:

Mi-am dat comanda ieri de http://www.megaproteine.ro/Creatina/ON-Micronised-Creati ne-Powder/
si de http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-Protein-Whey-1-7- kg/.
Concentratul proteic este nou,nu cred ca l-a mai folosit cineva ca sa-mi poata da o parere.Dar creatina ce ziceti, este buna?

4 răspunsuri:
| CulturismsiFitness a răspuns:

Cea mai buna creatina care exista la ora actuala pe piata este creatina monohidrata. Eu unu folosesc pe cea de la Myprotein si functioneaza de fiecare data. Cei de la ON au niste produse foarte smechere asa ca iti recomand sa le incerci.Si eu am folosit o vreme dar am dat de myprotein si la astea am ramas de ceva vreme.

| Alx_Alex_1997_iSTs explică (pentru CulturismsiFitness):

Pai din cate am vazut este monohidrata.Este necesar sa fac faza de incarcare? Pentru ca am auzit ca asta e doar un mit. Daca da, cate grame trebuie sa iau pe zi la faza de incarcare? Eu ma gandeam sa iau mereu 4 g inainte de antrenament si 4 g dupa antrenament.

| CulturismsiFitness a răspuns (pentru Alx_Alex_1997_iSTs):

Faza de incarcare se face timp de 10 zile. In aceste 10 zile trebuie sa iei 10 grame de creatina in fiecare. DA, si in zilele de pauza. Iei dinimeata dupa micul dejun 5 grame si inainte de sala cu 20 minute 5 grame. Dupa ce ai terminat cele 10 zile scazi la 5 grame, pe care le iei cu 20.25 minute inainte de sala. si atat este portia ta de creatina monohidrata pe zi. In zilele de pauza tot trebuie sa iei 5 grame