| Suleiman a întrebat:

Vreau sa imi fac sala personala acasa si am nevoie de cateva idei.Eu m-am gandit ca 5 perechi de gantere pana in 45 kg, o banca de lucru reglabila cu haltere pana in 100 kg si un aparat multifunctional cu 100 kg greutati mi-ar fi suficient.

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

5 gantere..sa zicem 10-15-20-25-45? diferente prea mari. daca faci 10 repetari cu 10 kg, nu faci 4 cu 15, iti trebuie ceva intermediar. de ce te-ai dus tocmai la 45 kg ca etalon? faci ceva cu 45 kg momentan sa iti trebuiasca?
bara de 100 kg e ok, poti pune si scoate de la 1.25 la 2.5 la 5 kg deci ai ce jongla cu ea. aparatul multifunctional ala de pe piata (gen carefour) mi se pare tare...instabil. parca se balangane din toate incheieturile.
daca iti faci sala acasa, crezi ca o sa ai chef sa lucrezi cum ai lucra la sala (ma refer la atmosfera creata)?

| RAY a răspuns:

Nu uita sa faci si ridicari la bara ajuta mult la muschi bratelor, coloana etc e si bun pentru inaltime, cam cat ai dat pe ele?

| Cosmin86 a răspuns:

Mai ia si o bara de tractiuni