| RaulGonzzalles a întrebat:

vreau si eu niste idei, am 16 ani si 55kg destul de slabut, as vrea sa pun ceva muschi pe mine dar fara sa merg la sala pentru ca nu prea am timp, as prefera ceva acasa, si am un extensor gen http://www.google.ro/......tp?/imgres gen asta :) care ma poate ajuta cu niste idei vreau sa fac piept si brate, care are niste idei niste exerciti ce le-as putea face cu extensoru si niste idei cu alimentatia funda!

Răspuns Câştigător
| MoruAndrei a răspuns:

Ai cum să le faci şi acasă, dar din păcate voi nu mai ştiţi ce e sănătos, doar sală, sală, sală şi iar sală. Îţi arăt bărbaţi care şi-au construit cu propriile forţe corpul şi îi bagă în buzunar pe ăia din sala de forţă, nu sunt exagerat de umflaţi, nu despre asta vorbim, vorbim despre un corp frumos. La fortă fizică nu se compară cu cei care trag de fiare în sală.

10 răspunsuri:
| RexCuParuCret a răspuns:

Cum o sa arati cand ai doar piept si bratele?
Uiti de spate de picioare de umeri.

| RaulGonzzalles explică (pentru RexCuParuCret):

Stai linistit ca fac si brate si piept si spate umeri etc.

| MoruAndrei a răspuns:

Şi eu îmi lucrez corpul doar cu propria greutate. Flotările sunt cele mai bune exerciţii de făcut acasă, sunt aproximativ 40-50 de metode în care poţi face flotările. Cu extensorul îţi lucrezi mai mult deltoidul şi spatele. Îţi mai poţi cumpăra nişte grips pentru flotări, 2 gantere de 10KG reglabile şi ai ce să faci acasă, cu siguranţă vei avea un corp de invidiat. Încearcă să lucrezi corpul doar cu propia greutate, mai ales că ai doar 16 ani. Nu încerca suplimentele nutritive. Ai nevoie de mese bogate în proteine, doze mici de grăsimi şi carbohidraţi pentru energie. Atenţie! Proteinele sunt importante pentru masa musculară.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MoruAndrei):

"Nu încerca suplimentele nutritive", de ce? suplimentele sunt destul de importante

| MoruAndrei a răspuns (pentru Cosmin86):

Şi pentru ce să se îndoape cu mizeriile alea când sunt atâtea surse naturale din care poate obţine tot ce are nevoie? Ce bine gândiţi, nu mai ştiţi ce e sănătos.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MoruAndrei):

Suplimentele sunt naturale ( cel putin alea fara indulcitori artificiali ).

nu sunt ceva esential, dar e bine sa apelezi la ele cand nu poti manca tot ce trebuie.

Eu folosesc vitamine & minerale, enzime, concentrat proteic, glutamina. Si pentru forta, creatina. Dar variaza, am perioade ( gen vara ) cand nu consum nimic, in schimb iarna consum fara probleme.

Si fac asta de ani de zile si nu am nicio problema cu sanatatea, consum doar suplimente avizate medical si FDA ( fara indulcitori artificiali gen aspartam )

| Culturism69 a răspuns (pentru MoruAndrei):

Suplimente = Mancare concentrata.
Ce nu ti se pare sanatos?!

| MoruAndrei a răspuns (pentru Culturism69):

Nu zic că nu e sănătos, dar nu se compară cu mâncarea făcută acasă, să fim serioşi.

| Culturism69 a răspuns:

N-ai timp pentru sala dar faci acasa.
Ce logica aveti ma.
El vrea sa antreneze pieptu su bratele.
Umerii, Picioarele, trapezu, restul cui i le lasi?! Te mai astepti de la astia de 14 ani, dar la 16 ani auzi ca n-are timp, mai vrea sa faca si 2 grupe doar.
Cel mai bun sfat : Lasa-te.

| RaulGonzzalles explică (pentru MoruAndrei):

Cunosc si eu oameni dinaiahappy

| MoruAndrei a răspuns (pentru Culturism69):

Ai cum să le faci şi acasă, dar din păcate voi nu mai ştiţi ce e sănătos, doar sală, sală, sală şi iar sală. Îţi arăt bărbaţi care şi-au construit cu propriile forţe corpul şi îi bagă în buzunar pe ăia din sala de forţă, nu sunt exagerat de umflaţi, nu despre asta vorbim, vorbim despre un corp frumos. La fortă fizică nu se compară cu cei care trag de fiare în sală.