anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Vreau sa ma apuc de bulking, fac sala de 5 ani, am 60 de kg, 1.69cm.am mai facut bulking inainte fara sa stiu ce-i aia, mancam din 3 in 3 ore multi carbohidrati..repetam si mese, inclusiv seara.Am avut cel mai mult 75 de kg, forta destul de mare spre exemplu faceam la piept cu 110 kg iar acum ca m-am apucat de definire de cateva luni bune incoace (intens, ies fleasca dupa 10-15 minute).Nu aveam forme, dar de masiv eram masiv, si m-am apucat de definire (am scazut carbohidrati, am crescut proteina), am ajuns la 60 de kg, se vede grupele de muschi destul de conturate, abdomenul se vede binisor (inainte logic nu se vedea nimic), la spate spre exemplu se vad grupele foarte clar, la umeri la fel, piept tot ok.Problema e ca, numai am forta la impins cu bara/gantere la piept. Abia fac cu 60-70 de kg.Imi place cum arat dar parca mai bine era cand eram mai mare.voi ce pareri aveti sa raman asa (slab cu muschi) sau sa trec inapoi pe alimentatia veche sa iau in greutate (numai nu voi mai manca seara decat proteina).Am cam 40-41 in biceps, am avut 44..nu stiu, astept parerile voastre.

1 răspuns:
| FearIsALiar a răspuns:

La 1.69 prea mare o sa fi ridicol.