| AlinNnw0w a întrebat:

Salut, vreau sa ma apuc de sala de forță dar nu cunosc aparatele, nu stiu ce ar trebui sa fac in prima zi, îmi puteți recomandă un workout?

2 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

1. Incalzirea, ca la scoala astfel eviti riscul de accidentari
2. Imparteti zilele pe grupe de muschi, pentru inceput 3 zile pe saptamana (prima zi priciare, a doua zi, partea superioara/brate, a treia full)
3. Nu lua vrajeli ca sa nu faci febra musculara
4. Incepe cu greutati mici, nu conteaza greutatea si nr de repetari, cat conteaza executia
5. Poti sa tragi cu ochiul la ce fac ceilalti de prin sala, dar nu sa te holbezi
6. Gasesti destule exercitii si tutoriale pe net.
Partea de cardio, mers pe banda, las-o pentru sfarsitul antrenamentului.
Sau pentru inceput o luna sau doua, daca iti permiti, ia-ți un antrenor

| Lrs2015 a răspuns:

Faci toate grupele musculare. Ai exercitii pentru fiecare grupa pe net. Nu faci volum mare, putine serii si max 35 min