| AlexandarAlx a întrebat:

Salut, vreau sa ma apuc sa fac parkour, imi este frica sa nu cad daca incerc. Ceva sfaturi? Ce miscari sa fac pentru inceput etcAm 15 ani

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

La parkour se cade, orice ai face. Cazi, te ridici si incerci din nou pana iti iese, asta e si ideea. Daca ti-e frica de lovituri, mai bine nu te apuca.

| Ronnix a răspuns:

Nu exista persoana care sa practice parkour-ul si sa nu fi cazut. Daca iti e asa frica de cazaturi, nu te apuca de el.

Răspuns utilizator avertizat
| Ronnix a răspuns (pentru AlexandarAlx):

De cazut, o sa cazi. Dar trebuie sa nu pierzi din vedere faptul ca te vei ridica si o vei lua de la capat pana nu vei mai cadea. De reusit, vei reusi DOAR daca-ti place sa-l practici; si nu vei stii niciodata pana nu vei incerca. Arunca o privire asupra acestui tutorial video, recomandat tuturor persoanelor care doresc sa invete parkour: https://www.youtube.com/watch?v=NL0HYcrQupE

| raMLesS a răspuns:

Salut, pai sa nu-ti fie frica, uite-te pe youtube chiar daca o sa cazi. nu o sa-ti rupi nimic deci nu te da batut, n-ai nimic de pierdut daca incerci, multa bafta.