| cassdavid285 a întrebat:

Salut! Vreau să vă spun dacă fac sport cu exerciții și îmi cresc masa musculara mai pot sa cresc în înălțime?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, cu conditia sa fie un sport care antreneaza toti muschii si stimuleaza hormonii de crestere. Adica, un sport de echipa: volei, handbal, baschet sau inot.
Sala si lucrul nu greutatile jnu este recomandata, fiindca inhiba hormonii de crestere in inaltime.

| StoicAnalysis a răspuns:

Am auzit ca baschet-ul, inotul sau volei-ul ajuta si la crestere si la masa musculara, dar daca din anumite motive nu poti sau nu vrei sa te apuci de ele, iti recomand sa te apuci de calistenice. Le poti face si acasa. Iti ia aproximativ 40 de minute pana la o ora o sesiune de calistenice.

| Anonim90945 a răspuns:

Salut! Daca o sa lucrezi doar pe partea de masa musculara automat nu o sa obtii rezultate in acest sens dar daca o sa incepi si cu exercitii in acest sens sau de preferat care sa lucreze toti muschii o sa obtii rezultatele dorite. Daca ai si posibilitatea te poti apuca de un sport sau iti angajezi un antrenor care te va indruma si nu te vei mai chinui sa te uiti pe tutuoriale. Succes si zii frumoasa!

| MihaelaMarinescu82 a răspuns:

Buna. Am raspuns cat se poate de in amanunt intrebarii aici: https://beauty-room.ro/......ea-fizica/