| ValyComan a întrebat:

Salutare. Am și eu nevoie de ajutor. Cine îmi poate face și mie un program de antrenament pentru sală, în care să cresc mai repede, pentru că nu știu dacă lucrez corect. Lucrez așa. Ziua 1- Piept+Triceps (Piept- Împins din culcat cu bara, împins din declinat cu bara, împins din înclinat cu bara, flexii cu ganterele. Ziua 2 - Picioare+Umeri+Trapez, Ziua 3 - Spate+Biceps+Antebraț. Cine îmi recomandă un program adecvat?

Răspuns Câştigător
| Gabitzu246 a răspuns:

Fa-ti un program de 4 zile, si in fiecare zi sa faci maxim 2 ore de sala, programul tau este bun dar nu trebuie sa faci atatea exercitii intr-o singura zi, ma intelegi? imparte aceste exercitii pe mai multe zile.
Eu asa am facut si am acum un corp de invidiat, a si sa nu uit, alimentatia joaca un rol foarte foarte important asa ca ai grija ce mananci.

5 răspunsuri:
| BracKMyhay95 a răspuns:

Muschii picioarelor sunt cei mai mari din corp si din cauza asta ar trebui alocata o zi pentru efectuarea exercitiilor adecvate.
Eu fac un antrenament de 5/7 zile pentru a lucra si a da timp de odihna fiecarui muschi.

| FitMonkey a răspuns:

Piept cu triceps si spate cu biceps nu e bine deloc.

schimba triceps cu biceps, in rest e bine

| Cosmin86 a răspuns (pentru FitMonkey):

Depinde, eu mai nou asa lucrez si intra foarte bine, imi omor tricepsii si bicepsii big grin

| ValyComan explică (pentru Cosmin86):

Okay, așa o să fac Cosmin86

| OanaOana1 a răspuns:

Eu stiam ca daca faci volei te inalti si slabesti. Incearca, eu o sa incerc in sem al 2leabig grin.