| HelpMeNow a întrebat:

Salutare, am pierdut cupa de masurat pentru proteine. Acuma voi fi nevoit sa pun cu o lingura de bucatarie. cate linguri sa pun, avand nevoie de 85grame? Cupa de masura avea aprox 45gr.

Răspuns Câştigător
| Giulia12340 a răspuns:

Pai într-o lingura intra cam 20g deci ar trebui 4 linguri și un pic.
Sper că e corect și că te-am ajutat...

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iei un cantar (de bucatarie) de precizie si incepi sa pui proteina pe el, pana ajungi la 85 grame.
Daca numeri, vei afla cate linguri fac aceea greutate.

| Sn4k3 a răspuns:

Trebuie sa ai un cantar de bucatarie, cum faci cu celelalte mancaruri?

| DovleacTurbat a răspuns:

O lingura mare cu varf are aproximativ 20g conform google.