| flowerpower_7420 a întrebat:

Am o problema cu masura la sutien sad.
Toata viata mea am purtat 75B, si imi venea cum trebuie, dar de la o vreme am observat ca nu se mai aseaza corect sutienul, mai exact mi-e larga cupa. Azi am probat niste sutiene intr-un magazin, toate 75B-urile imi erau largi, dar 75A imi vine mai bine. Putin cam stramt, dar macar nu mai atarna sutienul.
Toate bune, pana cand am ajuns acasa si am zis sa ma masor iar, sa vad daca intr-adevar, mi s-a micsorat cupa. Dar, conform rezultatelor, eu as avea la fel: 75B. Insa niciun sutien nu imi mai vine cum trebuie.
Care-i problema? Ce-i de facut?

Am zis ca poate nu ma masor bine. M-am masurat cam asa: Sub sani circumferinta e de aprox 71.5 cm-72, iar pe sani aprox 78, diferenţa fiind deci ~6 cm, ceea ce ar însemna cupa B. Iar cum masura 70 la un sutien mi-e mult prea stramta, am purtat mereu 75B. Nu e corect?

Merci mult daca ati avut rabdare sa cititi.

4 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Poate ai mai slabit si de aiahappy :* nu-i nicio problema. cine te place te place exact cum esti

| adriana996 a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi.Se poate sa fii dat jos cateva kg si din cauza asta sa se fi micsorat sanii.

| 1234567_7921 a răspuns:

Atat port eu:O si cupa B e o cupa destul de mare
si am sub sani 73 si la sani 85.si an sanii destul de mare sincer...nu stiu cum ti-a venit pana acum 75B
ar trebui sa porti cupa A
mai bine mai plina decat mai goala...
Sanii mai scad si cand slabesti si probabil de aia.
Eu zic sa-ti cumperi si unul 75A poate o sa te obisnuiesti.

| flowerpower_7420 explică:

Merci dar intrebarea mea nu era "omg am sanii mai mici" ci "care-i faza, ca dupa standarde am 75B dar totusi nu imi vine bine".