| Pompeius a întrebat:

Ce parere aveti de: 9 pastile de Whey amino 10.000 / zi, NoXplode inainte de antrenament, WheyProtein dupa antrenament. Alimentatia buna, mananc de 5 ori pe zi si am grija sa adaug cat mai multa proteina si carbo in mese, la capitolul odihna nu prea reusesc sa ma incadrez in cele 8 ore de somn... dorm cam 7 ore, 7 ore si jumatate. Programul de antrenament este urmatorul: piept + triceps, Spate+biceps+abdomen, Picioare+umeri+trapez. Am 18 ani, 1, 85 inaltime, 83 de kg. Ce ziceti sunt pe drumul cel bun? As vrea sa imi raspunda cei priceputi, ofer funda + vot! Multumesc

Răspuns Câştigător
| SiLaS a răspuns:

Poti lasa un reply cu alimentatia ta zilnica? Antrenamentul este destul de prost conceptu deoarece spatele este o grupa foarte mare si ar trebui lasata singura, la fel si picioarele, sa zicem maxim o grupa adaugata dar nu iti recomand.

| Pompeius explică (pentru SiLaS):

Cand ma trezesc(ora 8) iau 3 pastile de whey amino, mananc un bol mare de fulgi de ovaz cu lapte, apoi cam pe la 10 mananc o banana sau chiar 2, la ora 12 mananc ori peste ori vita ori curcan depinde. le schimb in fiecare zi cu orez sau mazare, apoi la 3-4 tot la fel o fructa 2, 3, apoi la 7-8 tot la fel o masa bogata in carbo si proteina si inainte sa ma culc iau 3 pastile de whey amino. In zilele cu antrenament mai adaug 3 pastile de whey amino la pranz inainte de antrenament si 2 cupe de Whey dupa antrenament. Stiu, antrenamentul e putin cam nasol. dar nu am timp...pot sa merg doar de 3 ori pe saptamana la sala, deoarece am un program foarte incarcat.

| SiLaS a răspuns (pentru Pompeius):

Ar trebuii sa mai adaugi o masa cu proteina si carbo.In rest destul de bine

| Pompeius explică (pentru SiLaS):

Ok, multumesc! Spor la treaba!

5 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Salut, observ ca esti in cautarea masei musculare, si de altfel observ ca ai o suplimentatie destul de bogata-n proteine si un vasodilator, o suplimentatie buna dar nu neglija vinaminele si mineralele ca sunt cel putin pe atat de importante, cat despre antrenament e foarte comprimat, ar fi mult mai bine daca l-ai putea extinde pe 4 zile pentru ca ai multe grupe intr-o singura zi, faci probabil antrenamente lungi si obositoare si va devenit destul de greu sa-ti recuperezi corpul, cat despre odihna, esti putin la limita in special dupa zilele de antrenament e extrem de putin, nu uita, cresterea masei musculare(si nu numai) se face in momentul odihnei, cand corpul se recupereaza, asa ca acorda o atentie sporita odihnei, cat despre alimentatie, e ok, 5 mese, mai multa proteina si carbohidrati complecsi, daca te mai pot ajuta si cu alte informatii, lasa-mi un mesaj!

| Pompeius explică (pentru daassh):

Multumesc frumos pentru raspuns!