| Adrianos112 a întrebat:

De unde pot cumpara niste greutati pentru corp. Din acelea fixate pe glezne, brate, etc.
Credeti ca daca le voi purta in permanenta voi arde grasimea si voi creste putina masa musculara?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu faci si miscare degeaba iti agati zorzoanele alea pe tine.

| anonimg a răspuns:

Singurele greutati pe care trebuie sa le porti sunt acestea:
-alimentatie sanatoasa(3 mese/zi si nimic intre ele decat apa);
-sa mergi mult si repede pe jos chiar daca trebuie sa pleci de acasa cu o ora inainte.

| Mihaelablabla a răspuns:

Eu am gasit la decathlon, banuiesc ca poti gasi la tot felul de magazine cu articole sportive.
Vei creste cu ele doar masa musculara, nu este de ajuns doar mersul.

| Softe a răspuns:

Doar daca iti agati greutati de corp nu vei slabi si vei creste in masa niciodata.
in primul rand pentru a-ti indeplini obiectivul trebuie sa ai un regim alimentar bogat in proteine si moderat in carbohidrati.
in al doilea rand pentru o masa musculara trebuie sa te apuci de sport, oricare numai sa-ti placa, dar incearca sa te duci si la sala de forta te va ajuta mult.