| alex495 a întrebat:

Salutare, fac sala de cateva luni si am inceput sa pun grasime in zona abdomenului, probabil mananc prea multi carbohidrati. As vrea sa stiu daca sunt in deficit caloric ( mananc mai putin), continui ex fizice si sa mi fac gramele de proteina necesare voi putea sa mi pastrez masa musculara? Sau voi pierde si din masa musculara orice ar fi?

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Pai n-ai de unde sa stii daca esti in deficit calori fara sa stii cate calorii mananci.

Vezi cate consumi pe zi si calculeaza-ti consumul mediu cu ceva platforma online (gasesti daca te uti pe google).

| alex495 explică (pentru RoCkKiD):

Pai calculez nu i problema asta. Intrebarea este alta? Functioneaza sau voi pierde masa musculara orice as face?

| RoCkKiD a răspuns (pentru alex495):

Pai iti poti fi in deficit caloric in timp ce ai mare parte din resursele necesare formarii masei musculare la dispozitie. Faza e ca nu e chiar dificil sa iti faci o dieta echilibrata in deficit caloric fara multe cercetari sau ajutor specializat.