| bobonel a întrebat:

Mi-am facut abonament la sala.Cine poate sa-mi recomande un program bun? Mentionez ca o sa merg cam de 5 ori pe saptamana! As dori sa imi specificati si exercitiile pentru fiecare grupa de muschi.Dau funda indiscutabil

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa ceva poti gasi acolo.La sala.

| RexCuParuCret a răspuns:

Luni Pipet- biceps Marti pauza Miercuri Spate- triceps Joi Pauza Vineri Picioare-abdomen Sambata Umeri sau vineri cu conditia sa faci abdomen sambata Duminica Pauza. Deci nu trebuie sa mergi de 5 ori pe saptamana muschii cresc in timpul pauzelor.

| Hades98 a răspuns:

Hei salut.
Luni : piept+triceps+biceps
piept= tractiuni la bara, flotari, flexii cu haltera etc.
Triceps = flotari si aparatele ce le ai pacolo.
Biceps= haltere, si restul de aparate.

Marti : Abdomen, si muschii de la gatwinking
Abdomen : Abdomene, etc.
MUschii aceia de la gat : cu o gantera o prinzi cu 2 maini si ridici din umeriwinking

Miercuri tongueAUZA-sau lucrezi ce grupa ai vrea

Joi : Spate+dorsal.
Pentru spate si dorsal sunt destuuuleee aparate.

Vineri : PICIOARE=FEMURAL + GAMBA.
1) Bicicleta, alergat, si aparatele celelalte.
Enjoy! happy

| Bonno a răspuns (pentru Hades98):

Luni : piept+triceps+biceps?
Marti : Abdomen, si muschii de la gat?

Daca programul asta il folosesti tu, iti recomand sa il schimbi de urgenta!

| Hades98 a răspuns (pentru Bonno):

App stai calm ca daca aveam program asa prost cum zici tu...
Naveam deloc nimic pe minewinking
Fa comparatie intre mine si altii de varsta mea si dupa vorbeste!
Salut! happy

| Bonno a răspuns (pentru Hades98):

Prietene cine te'a mintit ca ai ceva pe tine? Nu ai nici pic de cultura in materie de culturism asa ca nu mai da sfaturi aiurea!

| crystygye a răspuns:

Daca vrei sa faci masa musculara, adica sa te maresti, mergi de 4 ori si fa asa:
Luni - piept cu biceps
Marti - picioare, abdomen superior
Miercuri - pauza
Joi - spate cu triceps
Vineri - pauza
Sambata - umeri, trapez, abdomen inferior

Grupa mare, 3 exercitii a cate 4 serii de 8-10 repetari.Grupa mica 2 exercitii a cate 3-4 serii de 8-10 repetari.

Incearca sa termini antrenamentul cat mai repede: maxim 1 ora 20 de minute per antrenament.Cu cat stai mai mult cu atat ai de pierdut.

Baza este dieta! Poti merge la sala si 10ani, daca mananci dezorganizat nu vei face mai nimic.

Bafta

| Bonno a răspuns:

Luni: Piept + triceps
marti: spate+ biceps
miercuri: picioare
joi:umeri
vineri: biceps+triceps
sambata:abdomen+trapez
duminica:pauza

| Hades98 a răspuns (pentru Bonno):

Cei chiar asa diferit ma nene...
APp DAMI ADD : bestjunior98 sa vbwinking.
Nu aici sa facem spam.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bonno):

Mi se pare cam dur pentru un incepator sa faca tricepsul cu piept si apoi inca o data singur... la fel pentru biceps, o sa se supra-antreneze

| Bonno a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai dreptate pentru un incepator e cam dur dar cu putina vointa si determinare nimic nu este imposibil! Eu folosesc programul asta de 2 luni si ma simt foarte bine, nu exista supraantrenament, insa trebuie sa stii sa iti dozezi efortul sa stii sa respecti orele de odihna si sa stii sa mananci sanatos! bafta

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bonno):

"trebuie sa stii sa iti dozezi efortul sa stii sa respecti orele de odihna si sa stii sa mananci sanatos", exact si un incepator nu stie toate astea, de-aia ziceam ca ar fi ok un antrenament mai putin intens, pana si le pune la punct si apoi trage mai tare.

Bafta