| kikimaki a întrebat:

Salutare, revin cu niste intrebari despre slabit care nu le-am gasit raspunsul nicaieri, poate ma puteti ajuta.

Sa va explic situatia:
Acum 1 an eram plinut, aveam 1.73 inaltime si 70 kg, intre timp m-am apucat de sport m-am inaltat si am slabit.In momentul de fata am 1.78 inaltime si 63 de kg.

Treaba e urmatoarea, acum 1 an de la ingrasare m-am latit in fund in solduri si am picioarele mai groase,cat am facut sport nu prea am slabit din fund sau din piciaore,am slabit doar din gambe,burta,piept, fata, brate.Sunt unpic de tot mai lat in solduri decat in abdomen si hainele stau ciudat pe mine in jurul taliei.

Si intrebarile mele sunt urmatoarele:
1. Ce exercitii sunt bune pentru a slabi din fund si coapse daca sunt mai lat in solduri?
2.Este posibil ca oasele sa se miscoreze?

1 răspuns:
| Marius1985 a răspuns:

Nu poti slabi doar intr-un anume loc, fiziologic este aproape impoibil. iar oasele se pot micsora, daca ai 70 de ani si ti se decalcifica; dar devin si mai fragile..nu vrei asa ceva; probabil tu te referi la structura soldurilor. Nu ai ce le face este ceva genetic, te nasti astfel. mareste-ti masa musculara si vei compensa ca sia spect soldurile late. Daca i un spate mai lat i umeri dezvoltati vor fii in linie cu soldurile. Si incearca sa ai un procent de grasime corporala cat mai mic. Bafta!