| robi205 a întrebat:

As dori sa imi recomnadati niste exercitii fizice pentru masa musculara. Ceva ce se poate face acasa, cu propriul corp. Va rog frumos! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Pacquiao a răspuns:

Frate...cele mai importante exercitii cu greutatea corpului sunt TRACTIUNILE.
Dezvolta cam tot spatele si o mare parte din brate(dezvolta bicepsul si antebratul) Pentru biceps si antebrat le faci cu palmele in interior(spre tine), iar pentru a lucra mai mult spate palmele sa fie orientate in fata. Si sunt si mai greu de facut in comparatie cu flotarile.

Flotarile dezvolta piept(palmele departate) si triceps(palmele cat mai apropiate)
Genoflexiunile sunt cele mai bune exercitii pentru picioare.
Si ca sa fie mai greu le poti face pe un picior, gen stai cu un picior pe scaun sau pe pat si faci genoflexiuni in piciorul de sprijin.
De asemenea recomand sa faci diferite tipuri de tractiuni, cu diferite prize happy
Si flotarile le poti face din ce in ce mai grele...de la cele normale pana la cele cu bataie happy
Abdomen-->abdomene si bricege si un lucru foarte important:ALERGAT(cardio)
Alimentatia e foarte importanta.
Degeaba faci exercitiile daca nu ai o alimentatie corespunzatoare.
Nu trebuie sa iti lipseasca alimente precum carne, oua, branza, fasole...etc deoarece contin proteine.
De asemenea ai nevoie si de carbohidrati(fructe, orez, fasole, linte
fulgi de ovaz etc)

De asemenea trebuie sa te hidratezi.
Consuma cantitatea necesara de APA pe zi(nu numai lichide din alte mancaruri sau fructe)
Fa-ti un program de antrenament si tine-te de treaba happy

| robi205 explică (pentru Pacquiao):

Multumesc frumos de ajutor. Am sa imi fac un program de antrenament. Aaaa si in legatura cu programul de antrenament, daca fac in ziua 1 flotari, abdomene si genoflexiuni, iar in ziua 2 pauza si ziua 3 alergat. E bine asa sau trebuie sa fac zilnic ceva?

| robi205 explică (pentru Pacquiao):

Multumesc frumos de ajutor. Am sa imi fac un program de antrenament. Aaaa si in legatura cu programul de antrenament, daca fac in ziua 1 flotari, abdomene si genoflexiuni, iar in ziua 2 pauza si ziua 3 alergat. E bine asa sau trebuie sa fac zilnic ceva?

4 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Salut robi, deci faci 50 flotări 10 in pumn, in pumn pentru a ţi-l întări, apoi umpli 2 bidoane de câte 5 l, le pui pe o şipcă :)))) şi faci câte 5-6 serii de câte 30-40 ridicări, stai pe un scaun aşezat.
Faci 3 serii de câte 30 tracţiuni la bară dacă numai poţi faci o pauză şi în vreo 2 săptămâni faci fără pauza, alimentaţia contează deci poţi face o salată din următoarele legume:

http://sfatulparintilor.ro/......anismului/

Sper că ţi-am fost de folos, fundiţă? :)

| LimonadaBaa a răspuns (pentru raMLesS):

O sa puna foarte multi muschi cu salate din legumelaughingSi mai ales cu bidoanele de apa.