| anonim_4396 a întrebat:

Sce suplimente stiti care ard din grasimi, aminoacizii sunt buni?, sau un pic de banda e suficienta?, adica eu fac o singura zi pe saptamana bandastraight face restul masa...

14 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Prietene, te contrazici... cum sa slabesti daca vrei masa. hotarastete

| ZzP1nG a răspuns (pentru SpaNu88):

Nu slabire mai mult arderea grasimilor.big grin, ca stiu ca nu ai cm sa slabesti daca vrei masa musculara...

| SpaNu88 a răspuns (pentru ZzP1nG):

Nu inteleg ce vrei sa spui.

| Nickname1890 a răspuns:

Pai orice supliment ai lua degeaba il iei daca nu faci cardio.

Vrei sa arzi grasimi si alergi doar o zi pe saptamana?

Alearga minim 3 pe saptamana cate 30-45 minute. Si vezi dupa aia daca mai ai nevoie de suplimente pentru ardere de grasimi.

| cristi1505 a răspuns:

L-carnitina este cel mai bun supliment pentru slabit. Ajuta la arderea grasimilor transformandu-le in energie. Daca vrei in acelasi timp(cand slabesti) sa nu dai nici masa musculara jos poti lua si aminoacizi.L-carnitina cu aminoacizi.

| GrigMatei a răspuns:

Animal Cuts

| MihaiStefan13 a răspuns:

Incearca sa slabesti de la sine...Nu lua toate prostiile pentru ca sa zicem ca te ajuta dar pe alt plan te distrug... Tine o dieta fara paine, paste fainoase si alearga mult, seara dupa ora 7 numai manca, trebuie sa ai un program bine pus la punct si somnul sa fie somn si nu e de ajuns o singura zi/saptamana acum depinde cat vrei sa slabesti dar parerea mea este ca nu e de ajuns.

Si daca tot vrei cauta pe net Caritina.Este un supliment care te ajuta sa slabesti dar nu recomand niciun fel de tratament fara prescriptie medicala si si asa slabeste de la sine nu cu pastile.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MihaiStefan13):

" seara dupa ora 7 numai manca", e cam devreme ca ultima masa sa fie la ora 19.

| MihaiStefan13 a răspuns (pentru Cosmin86):

Aberezi cum sa fie prea devreme mai ales ca sportiv sa te mentii trebuie sa mananci pana in maxim 20:00

| Cosmin86 a răspuns (pentru MihaiStefan13):

Serios? intamplator fac sport si mananc mereu dupa ora 20 si ma mentin fara probleme.

Daca servesti micul dejun la 7 dimineata si ultima masa e la ora 19, inseamna sa stai 12 ore nemancat, e mult prea mult, iti fortezi stomacul si pierzi si din masa musculara.

Ultima masa trebuie sa fie cu 2-3 ore inainte de culcare, INDIFERENT de ora

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru MihaiStefan13):

Esti pe dinafara.

| ZzP1nG a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai inainte mancam dimineata inainte de scoala si mai mancam inainte de sala pe la 5-6 atatstraight face, acum mai am adaugat o masa la scoala si am pus 2 kg, da unde nu stiu ca de ingrasat nu... poate ceva masa sau oi mai fi crescutlaughing am numai 17 ani. Si paine nu prea mananc decat la un sandwitch... in rest nu prea mananc paine ca nu imi placestraight face
si nickname1890 sa stii si tu pentru cultura ta, cardio inseamna sa dai tot ce poti in cateva minute(adica alergi cu 16-18 Km/h pe banda timp de 3-5 minute ),

| ZzP1nG a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu stiam ca ultima masa trebuie sa fie cu 2 ore sau 2-3 cum zici tu inainte de culcare ca sa aiba timp stomacul sa digere mancarea...

| Cosmin86 a răspuns (pentru ZzP1nG):

Nu chiar, cel mai eficient cardio pentru ars grasimi e sa alergi moderat (9-10 km/ora ) timp de minim 15 minute, mai documenteaza-te, ce spui tu sunt sprinturi happy

Si da, ultima masa trebuie sa fie cu 2-3 ore inainte de culcare, indiferent de ora