| Razbunatorul a întrebat:

Spuneți-mi si mie, va rog frumos, cum pot sa ma abțin de la mâncare.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pune sticla cu apa langa tine si bea cat poti de multa, de fiecare data cand te apuca poftele de mancat.
In plus, trebuie sa-ti faci un program incarcat de lucur, ca sa nu stai pe pat si sa te gandesti non stop la mancare, ci sa fii ocupata si cand nu mai poti de foame, tragi o dusca de apa.
Totusi, nu te infometa, ai nevoie de 3 mese sanataose pe zi.
Ti-as recomanda sa reduci portiile de mancare, sa scoti painea, fainoasele, dulciurile si sucurile si sa te apuci de sport, in felul asta se schimba si metabolismul si tu incepi sa slabesti, fara sa te infometezi.

| KillaNoFilla a răspuns:

Apa inainte de mancare
Nu combina zaharul cu lipidele(placinte, inghetata, prajituri, etc)

| kanechy a răspuns:

Simplu! Incerci sa te ti de un program!

| eminescuhipiot a răspuns:

O cana de apa inainte de fiecare masa iti umple stomacul. Legumele sunt iarasi pline de apa si sanatoase si mai incearca tarate.

| Nica_Gabriela_1997 a răspuns:

Bea apa