| Alinush13 a întrebat:

Stiti cumva ce proteine sa iau? merg la sala de o saptamana si ceva si as vrea sa iau si ceva proteine niste ideii?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Inaltime, greutate, varsta, buget?

| Alinush13 explică (pentru Cosmin86):

1.74 51 15 bunicel laughing!

| DushulRece a răspuns:

AI 13 ani si vrei proteine? Vai doamne, ce generatie

| Alinush13 explică (pentru DushulRece):

Sa stii ca am 15 daca aveam 13 nu mergeam la sala happy!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alinush13):

La 51 de kg esti foarte slab, tu nu ai nevoie de proteine, ci de un gainer ( are si proteine, 30 % si carbohidrati - 60% + creatina si vitamine ).

Iti recomand sa alegi intre astea 2 :

http://www.pronutrition.ro/produs.aspx?pID=66&cID=116&dID=0&bID=0

Sau ceva mai bun ( si mai scump ) :
http://www.megaproteine.ro/......er-5-4-kg/

Iei gainer pana ajungi la 65-70 de kg si apoi treci pe "proteine" adevarate ( un concentrat proteic cu 80 % proteine sau un izolat cu 90 % ).

Uita-te ce contin amandoua, cum se administreaza.

Dar nu uita, alimentatia e baza, fara 4-5 mese pe zi bogate in proteine ( carne, lapte, branza, oua ) iei degeaba suplimente cu proteine.

| Nostress9602 a răspuns:

Depinde daca vreai s faci masa musculara direct dupa antrenament maninci oua fierte sau carne fiarta, peste...in nici un caz nu maninci prajit