| hello123 a întrebat:

Stiti cumva de la ce varsta se poate juca airsoft? multumesc anticipiat

Răspuns Câştigător
| cristif a răspuns:

Eu am 17 ani si am arma de airsoft. deci nu e o limita impusa pentru acest sport, conteaza doar sa ai arma si o gasca de prieteni cu care poti merge sa joci in cladirile parasite de la marginea orasului. Daca nu ai o arma, o poti cumpara de pe net, partea cu +18 ani este un mit, nimeni nu te va intreba ce varsta ai si chestii d-astea.

| hello123 explică (pentru cristif):

Multumesc mult. eu oricum o sa ma duc in locuri organizate special dupa ce imi cumpar echipamentul necesar

2 răspunsuri:
| 50deBANI a răspuns:

Ca sa te joci airsoft nu stiu ce varsta trebuie sa ai, dar ca sa deti o arma airsoft trebuie sa ai 18 ani.
Cred ca si ca sa te joci tot 18 ani trebuie sa ai.(subliniez "cred")