| orange a întrebat:

Te poti ingrasa in 2 zile daca mananci mai mult decat in cursul saptamanii ( tinand cont ca aproape in fiecare zi faci sport)?

4 răspunsuri:
| Kyrie a răspuns:

Daca faci sport de performanta si cu intensitate fireste ca nu, daca faci sport dala de 2 zile pe saptamana sau ba si te lasi pe la jumate fii sigur ca te ingrasi

Si daca nu transpiri deloc, efortul pentru dat grasimea la o parte este in zadar (raspunsul meu este valabil pentru tine doar daca abia ai inceput sportul pentru prima data), succes big grin

| ViVi99 a răspuns:

Nu. daca te tii de sport nu conteaza cat mananci, nu te ingrasi. mai ales in 2 zile nu te poti ingrasa.winking

| ale2000mi a răspuns:

Nu, daca faci sport mult si arzi toate caloriile si restul…, dar daca faci asa 10 min de plimbare si apoi manci mult da foarte mult si in cele din urma nu arzi caloriile accumulate, atunci clar te ingrasi, dar acum difera de cat timp faci miscare si cantitatea de mancare pe care o manci.

| Alifa a răspuns:

Nu te poti ingrasa in 2 zile chiar si daca nu te ocupi cu sportu asta e.Si + nu e posibil sa maninci in 2 zile tot ce poti sa maninci in 7 zile prin ceea ce ai spus tu reese ca tu nimic nu maninci dar asta e rau pentru corp si sanatate