| FluturasNegruSiRoz a întrebat:

Tre sa alerg maine la cross - Mioveni cam 100 m. si nu stiu cum sa fac sa alerg mai repede va rog raspundetii rapid /

4 răspunsuri:
| acinorev a răspuns:

Trebuie sa beti cateva guri de apa inainte, sa fi relaxat si sa respiri profund in timpul alergari. Ai grija, poti ameti! Mainile ridicate la nivelul coatelor, pumnii stransi, da tot ce poti. Succes!

| FabianelSHAF a răspuns:

Salut! Am auzit la TV sansa ta este sa fii in forma fara sa bei energizante si incearca sa alergi cat de repede poti si sa respiri de multe ori si o sa vezi eu am facut asa si am alergat la ture... dar in final tot obosesti a da si incearca doar daca e frumos afara ca de nu RACEALA!

| alas a răspuns:

Astazi fa exerciti mananca doar fructe mere gen sau pere nectarine etc. maine inainte de alergare mananca neaparat un fruct ca sa te simti bine dati cu apa pe fata inainte si pe ochi pentru a te inviora si fa cateva exerciti pentru a nu face intindere si nu te forta prea tare in primele minute pentru ca ai sa obosesti prea rau si atunci o sa-ti pierzi prea multa forta din musculatura forteazate pe la ultimi 11 m

| VILLAtHeBestPlayer a răspuns:

E simplu fa o scurta incalzire inainte si faci pasi cat mai mari. Funda?