| andy95summer a întrebat:

Un meniu pentru dieta(sa slabesc minim 2kg/sapt)+exercitii de casa
daca merg la sala ce exercitii de slabire si la ce aparate pot slabi?

Răspuns Câştigător
| trust24 a răspuns:

07.00-----50mg ovaz+50gr proteina aminoacizi 5 buc
11.00-----un mar, 20 de buc de alune naturale
13.00-----piept de pui 100gr+50gr cartofi
17.00---100gr de proteina+4 albusuri de oua
20.00----100gr de proteina in 300ml de apa...
Dupa o ora mananci 100 de gr piept de pui si 50mg orez... in timpul antrenamentului fa 1, 5 de cardio si vei slabi.

Succes! cardio 1 h band plimbat la inclinare 5, la intensitate de 5, ridicand din 10 in 10 min un nivel la inclinatie... apoi spinnging 30 de min sau stepper happy

8 răspunsuri:
| Ho1 a răspuns:

Odata,eu, intentionat(nici nu stiam ca fac asta)...
Nu mananc dupa 6.Can vin de la scoala (1.00 /2.00) mananc atunci si apoi nu mai mananc.Mai bine sa mananci putin,dar de multe ori. Daca iti place ceva foarte tare (ciocolata,paine,inghetata,pizza,keciup,maioneza, garnituri, ceva prajit...) atunci manancale dar putin, nbu spune "inca putin si gata", cu asta niciodata nu vei slabi.mananca cat mai putina paine. **
** Daca vrei asa de tare sa mergi la sala de exercitii, tot va fi de folos.Dar sa ai grija si cu hranirea.
Daca faci sport nu inseamna ca poti sa mananci cand vrei si ce vrei.
Ca sa fii frumoasa la http://assets.perfecte.ro/......_size1.jpg
trebuie sa renunti la unele mancaruri care dauneaza (chips, coca cola, fanta...) eu nu-ti spun sa nu le bei de loc, dar foarte rar daca nu te mai tii.
Cred ca daca te vei starui foarte-foarte mult vei fi si tu asa
http://www.ofertadelux.ro/content/poze_produse/20120218012236talie11.jpg
(ma rog nu stiu cum arati)

http://www.perfecte.ro/......deo-1.html

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ho1):

In niciun caz nu o sa arati ca alea din poza daca faci prostia sa nu mai mananci dupa ora 6.

Terminati cu aberatii si invatati sa slabiti sanatos.

| andy95summer explică (pentru Ho1):

1 sunt baiat, 2 nu mai mananc paine din 2012, 3 vreau sa slabesc ca sa fac apoi sala si vreau sa slabesc mai mult la picioare si sa dau jos burta

| trust24 a răspuns (pentru Cosmin86):

Bine ai zis, cand vrei sa slabesti trebuie sa mananci si la ora 12 daca e cazul... recomandat inainte de culcare cu 2 ore sa numai mananci, din cauza digestiei.

| Cosmin86 a răspuns (pentru trust24):

Exact, nu conteaza ora, conteaza cand te culci happy

| bacescuadrian a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa alergi 1 ora pe zi cel putin si sa faci minim 200 de abdomene.

| DyaaDiduu a răspuns:

Pai dieta:1.nu mananci seara decat fructe si legume!
2. fara carne si paine macar o saptamana
3. evita branza si mananca cat mai multa salata!
Exercitii:abdomene(vrei 30 pe zi), genoflexiuni(20 pe zi) etc...
iar la aparate sunt de toate:ex:banda de alergat etc...happyhappy
FUNDA? te roooog

| Nelutza1245 a răspuns:

2 kg pe saptamana?
De unde ai luat-o?
Dar fie iti voi raspunde la intrebare
1) Sa maninci tot ce poftesti dar cite putin din toate
2)Sa nu maninci dupa 18:00 (Daca ti-e foame atunci poti bea un ceai cu citiva biscuiti)
3)Sa faci in primele 2 saptamini seara urmatorele exercitii (alergare-in fiecare seara; abdomene - 40; ) iar dupa 2 saptamini poti sa faci si dimineata si seara
Funda?