| Acasel a întrebat:

Unde se loveste cu pumnul in caz de o bataie doar cu pumnii? In afara de oute.

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Daca vrei sa termini repede, in barbie, nu direct, ci croseu, lovitura in madibula provoaca un "shoc" la creier, si te lasa fara puteri instantaneu, chiar te lesina.
Daca nu, o lovitura puternica in stomac linisteste pe oricune, la fel, te lasa fara puteri.
In spate este periculos, il poti lasa fara aer, si de asemenea, ferestete de loviturile la gat, la inima, si intre stomac si piept, pentru ca-l omori imediat, si nu cred ca vrei asta.

| Kyrie a răspuns (pentru MenInShadow):

Inima si piept = moarte? nici macar nu simti omfgroflzor rolling on the floor

Eu mi-am antrenat asa de bine abdomenul incat abia simt loviturile la ficat, plex darmite la piept unde nu simti nimica (muschii de sus ai abdomenului + muschii de jos ai pieptului bine lucrati si incordati protejeaza bine plexul)

Si in gat nu ai cum sa primesti lovitura decat daca te ataca pe furis si tu tii capu normal.

Cat despre mandibula e valabil doar cei care nu stiu sa se apere sau daca se gandesc la K.O si uita sa-si mai revine in garda happy

| MenInShadow a răspuns (pentru Kyrie):

Nu am zis in piept, am zis intre piept si stomac. Mai exact la diafragma. Te asigur, ca oricat de tare ti-ai antrebat tu abdomenul, daca iti dau un o lovitura in zona aia pici jos instantaneu, o stiu de la tata si am vazut in reality ok, intre 2 baieti, bataie, unul dintre ei l-a lovit in diafragma, daca nu stii ce e aia, muschiul care desparte stomacul de plamani, l-a lovit, si tipu a cazut pe jos tipand, si nu ma putea sa respire.
Roaga pe cine vrei sa-ti dea un pumn acolo si vei vedea.
Cad despre inima, depinde cat de puternica este lovitura.
Nu am zis ca moare imediat, dar apar afectiuni in zona inimii.
Daca nu stii biologie invata, organele unui om sunt mai fragile decat crezi, si daca tu nu simti o lovitura in ficat sau unde vrei tu, nu inseamna ca altii nu o simt.
Atunci cand te bati trebuie sa ai grija unde lovesti, o lovitura la gat este usor de facut, tipul vrea sa se fereasca, si da capul in spate, isi lasa gatul descoperit si tu il lovesti.
Si da, in mandibula, ori trebuie sa ai noroc sa lovesti, ori tipu trebuie sa fie prea prost sa nu se apere in zona aia.
P.s- Oricat de bine ti-ai antrena muschii tu, tine minte ca in lumea asta oricine te poate bate, adica... stai ca suna prost. vroiam sa spun ca oricat de tare ai fi, e unul in lume care te poate bate, nu esti invincibillaughing hai ca acu am zis-o binelaughing

| Kyrie a răspuns (pentru MenInShadow):

Oricine ma bate? laughing

Eu o sa devin luptator de arte martiale, posibil sa dau cateva tururi pe la K1 ca acolo stiu ca fac ceva bani, acum ma ocup de halterofie (la sala exercitiile de culturism, doar ca in loc sa fac 8-12 x 4 fac 3x3 sau 4x3) sa fac forta cu toate ca am 1, 72 inaltime si 56 kg (am o mobilitate si viteza iesita din comun avand asemenea statistici corporale) iar apoi ma duc la kickboxing in continuare, krav maga si mai vad eu, iti mai zic da nu vreau sa faci ca mine laughing

| decastelica1244 a răspuns (pentru Kyrie):

Au trecut 8 ani, ai ajuns un om care lucrează la penny, așa-i?

| Kyrie a răspuns (pentru decastelica1244):

Interesant faptul ca am vazut raspunsul tau pe emailul meu vechi desi nu am mai folosit TPU de aproximativ 8 ani de zile. Cand ma uit la vechile mele reply-uri, par cam cringe.

Nu, nu lucrez la penny )))). Ba fac sala in continuare si sunt freelancer. Castig mai mult decat salariul mediu brut deci o duc ok... Iti multumesc ca ai fost interesat/curios de starea mea dupa 8 ani. De obicei nu ma obosesc sa raspund, dar asta o fost haios laughing)

27 răspunsuri:
| JokerV a răspuns:

Pentru inceput un pumn in piept ii taie respiratia isi revina dupa cateva minute, dupa il ai la mana ca sa nu risti sa il lovesti mai rau mai bine incerci cu palma, asa cu pumnul risti sa ii rupi maxilarul sau sa il lovesti la tampla.

| ombladon a răspuns:

Ii bagi degetul in anus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Băi Bruce Lee de dorobanţi, dacă tu într-o bătaie cu pumnii dai prima dată la biluţe, îl înfurii pe ăla mai rău şi cum te are în poziţia aia îţi mai şi dă un pumn în cap şi rămâi lat acolo. Prima data îi dai la faţă, după aia la burtă.

| frikk a răspuns:

Depinde de forta celui ce loveste in mare parte. dar cand esti putin mai nervos cu siguranta o sa apara puterea de care ai nevoie si lovestel sub barba sau ficat o sa fie KO.succes

| Nymeria a răspuns:

La buci big grin

| sniper2998 a răspuns:

Poate ca acum ai mai crescut pustiule si poate ca vei intelege, intr-o bataie prima data ce ar trebui sa faci ar fi sa pleci de acolo si sa eviti cat de mult poti treaba asta.

| Erorrr3131 a răspuns (pentru sniper2998):

Insfarsit cineva cu cap.

| cristianfrunza a răspuns:

In meclalaughing

| Amaterasu a răspuns:

Brock Lesnar(fost campion UFC):"O lovitura precisa si data cu toata forta la ficat este mortala.Si noi in UFC dam la ficat dar nu ca disperatii sa ne omoram.Dar daca as fi pus sa ma bat intr-o lupta de strada, la ficat cu toata forta."

| Codrinn69 a răspuns:

Frate eu in primul rand te-as sfatui sa nu te iei de cineva aiurea, adica sa eviti bataia. Daca cineva se ia de tine eu te sfatuiesc sa lovesti puternic sub barbie undeva mai in dreapta. Acolo este lovitura mea fatala. Mai poti lovi cu stanga in obraz si daca se da mai in dreapta vii imediat cu pumnul celalalt. Ai grija ce faci cu aceasta lovitura sub barbiewinking

| Tyberius a răspuns:

Vai da cate locuri suntlaughinglaughing
1. poti sai dai in stern e intre coaste ai patit cred sa te lovesti si sa ti se opreasca respiratia
2. vrei sa il omori dai sub barbie dar trebuie sa eu prinzi bine sau la tampla
3. poti sa rupi si oase dar la asta cred ca te pricepi si ti...laughing...
4.stii ce buna e o bata nici nu trebuie sa dai cu pumnul

PS:cand dai nu da cu monturile ca riste sa nu le mai ai iti intra in manawinking

| PolitehnicaTimisoara a răspuns (pentru Tyberius):

Cum sa nu dea cu monturile rolling on the floor dar ce vrei sa-si rupa mana mai rau am prins acum 2 luni o bataie si tot asa nu dadeau cu monturile si si-au rupt fiecare cate o manahee hee cu monturile se dawinking

| KเĐu540 a răspuns:

Prima oara da-i peste nas. Il va ameti bine iar hemoragia provocata de lovitura il v-a speria.

| GaBByzZuuuuuu a răspuns:

Lovitura mea fatala este in stomac(burta) ii dai cat poti tu de tare o sa ramana fara aer si o sa se aplece in joc iar atunci ii dai ori cu pumnul in cap ori un picior del lasi lat cu totul... dar acum depinde conteaza foarte mult sa dai tu primul daca ai dat tu primul sansele sunt 99, 9% de castig stiu din propria mea experienta multe gafe am facut ca nu am dat primul.

| frozanglobe a răspuns:

laughing unde apuci...
La rinichi, fata, si sub centura...
Dar nu mai bine intri u ca la ruigby in el pana il pui la podea, dupa de tescurci tu big grin

| vladila a răspuns:

Eu ma bat cu multi la viata mea din clasa 1 si am ceva experienta in totdeauna ii dai un pumn in burta 2-3 dupa il inpingi eu in clasa a 3-a asa am facut ii pui piedica cade pe jos si direct cu pumni si picioarele pe el si al dracu e javra l-ai facut sau pentru cei slabi lovit sub centura si dati un pumn in gura si fugiti depinde daca dati cu forta by

| b1o3gd10 a răspuns:

Depinde de tine daca esti sigur petine poti incepe cu niste lovituri scurte de obiceai asa incep si eu si dupa ce te plictisesti cum as spus si ceilanti in barba, dar ai grija poti sal bagi la reanimarebig grinhappy

| andrey28 a răspuns:

Prima data te uiti urat la el. te apropii si ii dai una in nas, dupa una repede sub barbie, daca inca nu e la pamant ii dai in fata multe loviturui rapide. dupa ce cade ii dai cu piciorul la ficatii si in coaste... daca ii le rupi cu atat mai bine, bafta

| RITHYM a răspuns:

Frate deci daca vrei sai dai cu pumnul bine si sa simta, la corp, tampla sau barbie, dar oricum in bataia de strada, eu unul intru in el si il pun la podea, si dupa ii rup capatana, eu asa te-as sfatui sa faci, SI DACA NU STII CUM ITI SPUN EU ..intri cu umarul in ficati bine sau oriunde in partea de corp, dupa ce esti sigur k ai intrat bine ii pui o mana in jurul gatului si cu cealalta pe un picor iar dupa el nu va mai avea cum sa iasa de acolo doar daca nu intri tare, iar dupa il pui jos si ii dai tata cat vrei in mecla

| ion1996 a răspuns:

Si eu as vrea sa aflu raspuns la aceasta intrebare,,,,, un tip de virsta mea 15 ani de la scoala ma enerveaza enorm ii mai guraliv si se lauda foarte mult ca o sam rupa fata ca nu stiu ce pe acolo,, dar eu as vrea sa ma ajutati,, vreau sa-mi spuneti o lovitura ca sa cada jos si sa nul omor pur si simplu sal dezechlibrez, va rog,,, si sa nu ma mai numeasca in continuare
eu is cam ficos un pic si as vrea sa ma ajutati

| horia98 a răspuns (pentru ion1996):

Du-te la catre el infruntandul in privire. uitate fix in ochii lui si cand esti langa el prinde-l bine de gulerul bluzei/tricoului si lovestel cu fruntea in nas...sau...ial pe nepregatite si lovestel cat poti de tare cu piciorul in zona osului femur de la picior si astfel ii vei face ca acel picior sa ii fie inutil, iar apoi lovestel in zona ficatului, dar nu chiar cu toata forta.dar tine minte sa iti ti garda cat de bine poti si sa fi sigur ca nu o sa te atace nimeni din spate. daca esti din cluj anunta-ma ca vin eu sa-l aranjezbig grin

| Gireada_Madalin_1999 a răspuns:

Dai una tare in burta apoi el o sa se aplece si apoi ii dai cu pumnul in cap si o sa cada jos si apoi ii pui piciorul pe cap ca sa nu se ridice