| Cocolinna a întrebat:

Vreau exercitii pentru ingrosarea pulpelor. Am inceput prin a face genoflexiuni. dar imi place foarte mult si sa alerg. Numai ca cateva persoane mi-au spus ca o sa slabesc mai rau daca alerg? voi ce spuneti?

este bun alergatul pentru ingrosarea pulpelor? sau este total invershee hee

Funda*

2 răspunsuri:
| cosmin21 a răspuns:

Nu e bun alergatul pentru ingrosarea pulpelor, tu tinete de genoflexiuni si daca vrei poti face si fandari, dar daca vrei sa le ingrosi vizibil pune mana si mananca calumea, cu exercitiile astea o sa pui ceva muschi pe coapse dar nu o sa ti le ingroase vizibil daca nu te ingrasi si tu.

| katy a răspuns:

Nu neaparat si eu sunt slaba, sunt la facultatea de sport, si nu am mai slabit din contra am pus muschi pe mine.cauta exercitii de aerobica pe youtube si fitness apoi, cand e cald poti iesi la alergat dar faci alergare usoara si sa ai grija la respiratie. daca vrei sa faci muschi la picioare trebuie sa te tii de aceste exercitii in fiecare zi