| anonim_4396 a întrebat:

VREAU SA FIU SI E ASA DE BUN CA Gianluigi Buffon LA Fotbal

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

4-5 ore de antrenament pe zi
In cele 4 ore, tricouri ude de sudoare de sa le storci.
Repetare la nesfirsit a exercitiilor care iti arata punctele slabe.
Ambitie, determinare, perseverenta. Chiar si atunci cand esti, emotional, "in groapa".
Viata echilibrata, somnul sa fie somn, mincarea sa fie mincare. Adio nopti nedormite, adio excese, adio la tot ce nu te focuseaza pe fotbal.
Lacrimi. Si durere. Pentru momentele cand nu iti vor fi iesit toate asa cum ai fi vrut, asa cum ar fi trebuit. Sau pentru cand vei fi huiduit pentru cea mai mica greseala.
Si, un munte de talent. Fara de care, oricit te-ai zbate, nu ai reusi mai nimic.
MAI VREI? happy

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde DOAR de tine si ambitia TA.

| Violleta2022 a răspuns:

Intreaba-l pe tatal tau, daca te sponsorizeaza cu scoala si antrenamentele de fotbal!
Iar intre timp, pune mana serios pe romana, ca s-ar putea sa te pice la selectie.

| Drimmero a răspuns:

Bwhahahaha,, cred ca Gigi Buffon e cu adevarat inspaimantat ca vrea sa i se fure suprematia.
Ce sa zic, succes!

| xerxes1 a răspuns:

Buffon stie sa scrie.