| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa slabesc in 3 luni 20 de kg adica toata vara sa tin dieta.Inafara de innot,alergat si sa merg cu bicicleta ce mai pot fac? Coarda se pune? Cat slabesc daca sar coarda? Altceva ce mai pot face? Funda si nu vreau sa imi spune-ti ce sa mananc, ca asta stiu deja.Eu vorbesc de sport.

9 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Din ce vad eu, te-ai nascut in 1999
Deci ai 13 ani, right?
La 13 ani vrei sa slabesti?
Parintii tai ce fac? Sunt de acord cu asta?

| mihaela2808 a răspuns (pentru unknownn):

Da

| unknownn a răspuns (pentru mihaela2808):

Cate kg ai?

| mihaela2808 a răspuns (pentru unknownn):

| Nickname1890 a răspuns:

Orice activitate care iti tine pulsul ridicat te ajuta sa slabesti. Da inclusiv coarda daca poti sa sari vreo juma de ora fara sa te opresti tongue. Ai putea sa folosesti coarda dupa alergare. Dar dintre toate pe care le-ai scris tu cel mai bun e inotul insa ai grija nu ti-l recomand zilnic pentru ca e foarte usor sa te supra-antrenezi. Combina-l cu bicicleta si alergarea si o sa fii intr-o forma de zile mari tongue

| InVisible99 a răspuns:

Ajuta mult si coarda, insa sportul e baza daca nu alergi acum cat e vara, cand? laughing
Si depinde si alimentatia, dar mi se pare mult 20 kg in 3 luni.

| mihaela2808 a răspuns (pentru InVisible99):

Pai cam doua kilograme pe saptamana.

| StiuCeSpun a răspuns:

Uite aici cateva sfaturi utile http://lectiidesanatate.blogspot.ro/......e-ale.html pe mine m-au ajutat